VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

Doğru ve zamanında müdahale

Ünye’de doğalgaz çalışmaları başladı ve beraberinde trafik çilesi de başlamış oldu. Altyapı çalışmalarının yapılacağını günler öncesinden belirlenmişti. Ben burada şunu merak ediyorum ve ulaştırma daire başkanlığına soruyorum:

Oradan bakılınca Ünye köy gibi mi görünüyor?

Bu çalışmalar başlamadan önce trafik zabıtalarına hangi güzergahların kapalı olacağını ve buna alternatif yolların hangileri olacağını söyledin. Belki emniyete bile haber verdin, peki bu sürücülerde bundan haberdar olsun diye niçin bir haber yapılmadı veya sosyal medya üzerinden uyarılar yapmadınız. Pazar gün sürücüler için Ünye sokakları neredeyse dar geldi. Kimse bir şey bilmediği için meydandan girdi fakat dünya yuvarlak olduğu için tekrar meydana geri döndüğünü anladı. Levhalar onu tekrar geri döndürdü.

Yapboz tahtası ve zaman kaybı olmaması için benim büyükşehirden ricam hangi bölgede çalışma var ve trafik akışı hangi yönden gideceğini internet sitesinden sürücülere duyulur ve bu sosyal medya üzerinden yaygınlaşacağı için bir nebze olsun trafik sıkışıklığı giderilmiş olur. Bu sorun sadece Ünye için değil Ordu’da yapılan tüm bölgelerde ki çalışmalarda uygulanırsa mutlu oluruz. Artık ordu büyükşehir diyoruz, o zaman büyük olmanın verdiği bazı uygulamaları da sağlayalım. İstanbul veya Ankara’da alışık olduğumuz sistemleri artık buralarda görelim. Neydi onlar, bir yerde çalışma varsa hemen haberlere konu olur ve hangi yolların kapalı olduğu, hangi güzergâhlara yöneldiğini açıklarlardı. İşte bizlerde artık bu gibi çalışmaları görmek istiyoruz.

Yapılacak olan bu çalışma trafik sıkışıklığını önleyecek ve insanları stresten kurtaracaktır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar