Ordu
DOLAR15.9532
EURO16.9051
ALTIN946.51
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

reader

EFSANELER RENK KATTI

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin ‘Mor Menekşeli Kadınlar’ belgesel çekimleri kapsamında Pazar günü Orduspor’un efsane futbolcuları yıllar sonra tekrar mor beyaz formalarıyla 19 Eylül Stadı’na çıktı.

Eski kulüp başkanlarına ve hayatını kaybeden oyuncuların isimlerinin yazılı olduğu formaların yakınlarına verilmesi vefa anlamında güzel bir düşünceydi ve çok duygusal anlar yaşandı. Törenden sonra efsaneler yıllar sonra in karşılaşmasında dostluk kazandı ve karşılaşma 2-2 berabere bitti. Daha sonra sahaya ikinci kuşak futbolcular çıktı hem onlar hem de taraftarlar açısından yine güzel bir nostalji oldu. Mutlaka unutulan ve gelemeyen isimler oldu ancak organizasyon amacına ulaştı. İl dışından bu karşılaşma için Ordu’ya gelen futbolcuların eski takım arkadaşlarıyla ve taraftarlarla bir araya gelerek hasret gidermeleri daha farklı oldu. Bu sene Ordu’nun plakası olan 52.yılını kutlayan Orduspor’un,  maalesef 52.yılını süper ligde kutlamak hayal olarak kaldı.

Bu güzel organizasyonda şehrin mülki amirlerinin gelmemesi, kapalı tribünün dolmasına rağmen bu organizasyonda stadın diğer maraton ve kale arkası tribünlerinin boş kalması da taraftarlar için eksiydi.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar