VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Eğitimi veren de eğitilmeli

“İnternet” başlıklı Ayrıntı yazımı okumayanlar için bir gün önceki Ordu Olay’ı (bulup/buluşturup) almalarını öneririm. 

Gelelim bugüne… 

İnternetten eğitim, çok talihsiz bir görselle başladı, Demokrat Parti Genel Başkanı, Başbakan Adnan Menderes’in 27 Mayıs 1960 askeri darbesinden sonra kurulan Yassıada Askeri Mahkemesi’nde yargılandığı ve idama mahkûm edildiğini, infazının ise 17 Eylül 1961’de yine Yassıada'da yapıldığını biliyoruz. Siyasetçinin siyasi eylemlerinden dolayı idam edilmesinin yanlışlığı o gün de tartışılıyordu, bugün de tartışılıyor. İdam cezası 3 Ağustos 2002 kaldırıldı, “ağırlaştırılmış müebbet” cezası getirildi. 

*** 

Lise seviyesi değil, ortaokul seviyesi çocuklarımıza, Başbakan Adnan Menderes’in idamı ile ilgili animasyonun (efendim, ders arası denilse de) gösterilmesi yanlıştı.

Çocuklarımıza, internet üzerinden örgün eğitim verilmesinin ne kadar sağlıklı yürütüleceği konusunda zaten endişeler vardı, gösterilen idam animasyonu bu endişeleri kat kat artırdı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Ben de rahatsız oldum” dedi. Geçiniz!!!

*** 

“Burası çok önemli” notunu düşerek başlayalım:

 “Bir ülkenin geleceği adına en önemli noktalardan birini teşkil eden çocuklar, bir ülkenin gelecekte kalkınabilmesi ve gelişebilmesi adına oldukça önemlidir. Ülke ve toplum geleceği adına bu derece öneme sahip olan çocukların toplum içerisinde ruhsal, fiziksel ve de duygusal durumları incelenmektedir. Pedagoji bilimi de bu durumdan doğmuş olan bir bilim dalıdır. Pedagoji bilimi, çocukların duygusal, zihinsel ve de sosyal gelişmelerini inceleyerek ruh sağlığı hakkında bilgiler edinmeye çalışan bir bilimdir.”

*** 

Sayın okur; 

Dönüp, dolaşıp yukarıdaki uzun alıntıda yazılanları tekrar tekrar okursanız, İnternetten yapılan örgün eğitimin, eğitimle uzaktan yakından bir ilgisi olmadığını görürsünüz. 

En yakınınızdaki eğitimcinin kapısını tıklayın ve sorun bakalım:

-Pedagoji eğitimi almayanları öğretmen yapıyorlar mı?

Eğitimde “Nerdeeeeeen nereye” diyenlere hak vermemek elde değil!

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar