VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

Emitt Fuarı’nın Yıldızı

Türkiye’nin en prestijli turizm fuarı olan İstanbul Emitt fuarı bu yıl daha da renkli geçti. Çünkü Ünye’de bu fuarda yerini almıştı. Öncelikle standımızın yerinin çok özel bir yer olduğunu hem gelenler, hem de özellikle ben çok beğendim. Nedeni ne gelince; adı üzerinde Turizm farı, bizim stant tam Turizmcilerin içinde, Turizm için gelenler bizim standı görünce önce şaşırıyorlar, sonra bizi Karadeniz’in incisi Ünye’yi keşfediyorlar. Müze evin birebir kopyası muhteşem. Gelenler içeriyi gezmek istiyor. Bizde diyoruz ki gezmek burada olmuyor sizi Ünye’ye davet ediyoruz gelin misafirimiz olun diyoruz. Eksiklik yok mu var, var ama bu güzelliğe gölge düşürmeye değmez. Kadılar şehri Ünye’ye yakışan her şey var. Kadımız bile orda hazır. Evin etrafında fotoğraf çekinenler, kendilerini bir anda Ünye’de hissediyorlar. Dağıtılan broşürler detaylı düşüncenin eseri, fuara gelen yabancılara İngilizce olarak dağıtılması ilgiyi biraz daha artırdı diye düşünüyorum.

Diğer stantları da gezme imkanım oldu, gözlemlediğim şu; hani daha önceleri yapılan tanıtım günlerimiz vardı ya aynı ona benzemiş. Yeme içme mutlaka olacak ancak, müzik, ses oranın havasını değiştiriyor. Burada konsept farklı, farklı gözle bakılmalıydı. O yüzden diyorum çok güzel bir stant yeri seçilmiş diye. Gürültüden uzak, güzel bir alan ve gelenler. Aslında biraz da gelenlerden bahsetmek istiyorum. Bana kızacaklar ama olsun. Gelen hemşehrilerimiz bir oturuyor akşama kadar oradan kalkmıyor. Onu da anlıyorum niye, gelmişken göremediği arkadaşlarını akrabalarını orda görüyor hoş sohbet derken vakit geçmiş. Oranın yeri baştan da söylediğim gibi birbirimizi ağırlama yeri değil, gelip akşama kadar su böreği, lokum, fındık ve çay oh gel keyfim gel yeri değil. Yarım saat oturan kalksın, başka misafirlerimizi ağırlayalım, Turizmcileri ağırlayalım, memlekete turlar gelsin. Bence arkadaşlarımızı derneklerimizde ağırlayalım, daha çok memleket meseleleri görüşelim.

Ben şunu da söyleyeyim bazen sordular Ordu standı yok mu diye, ben de şunu söyledim. (Ben değil aslında Erhan Eren Başkan söyledi) Biz Büyük Şehir olduk, artık ayrımız gayrımız yok. Ünye demek Ordu demek, Fatsa demek ordu demek, Altınordu demek Ordu demek. Biz bütünüz burada Ordu’yu da temsil ediyoruz dedik. Tabi işin şakası ama Ordu standımız biraz sönük kalmıştı. Daha farklı olabilirdi. Fakat biz oraya takılmayalım çünkü bizim en büyük Turizm elçimiz sayın valimiz İrfan Balkanlıoğlu. Onun gelişiyle birlikte bırakın bizim ulusal kanalları yurt dışından bile TV’ler geliyor çekimler yapıyorlar ve yayınlıyorlar. İşte insan o yüzden biraz daha değişik olabilirdi diyor yoksa eksiği yok diyelim.

Emitt fuarında Ünye belediyesi basın yayın müdürümüzün yine önderliğinde standa kurulan bir kamera ile Ünye Cumhuriyet meydanında ki büyük ekrandan izlenme imkanı oldu. Orada çekilen resimler hemen Ünye Belediyesi sitesine de yüklenerek resimlerini almak isteyenler oradan kendilerini takip etmiş oldular. 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar