VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

reader

ESKİDEN OLSA TAŞLAR VE SOPALAR…

Ünye her geçen gün güzelleşiyor diyeceğim ama hemen siz bana ne oluyor diyeceksiniz. Ben Sezar’ın hakkını Sezar’a vermeye çalışıyorum. Eğriye eğri, doğruya da doğru diyorum. Haberlerimi de ona göre yapıyorum. Geçtiğimiz günlerde belediye başkanı ve ekibi Rüzgârlı Sokağın yıkım aşamasına katıldılar ve bir takım açıklamalar yaptı başkan. Benim aklıma hemen Türkiye haritası geldi ve yıkımlarda olan kavgalar bir film şeridi gibi geçti güzümün önünden. Çünkü yıkım denilince akla hemen taşlar, sopalar hatta döner bıçakları geliyor adamın aklına. Ama neyse ki Ünye’de bu tür görüntüler yok. Sinemanın olduğu alana ve kültür sitesinin yıkımına bakın hiç sorunsuz yıkım gerçekleşmiş. Şimdi Rüzgârlı Sokak yıkılıyor sorun yok. Olmayacakta, çünkü burası açılınca Ünye nefes alacak, yeni bir Akkuş-Niksar caddesi gibi geniş ve uzun bir koridor açılmış olacak. Pazar yerinde ki esnaf heyecan içinde Minibüs garajında ki yeni yerine geçmek için gün sayıyor. Orayı da gezdik ve gördük ki güzel işler yapılıyor. Etrafında ki esnaflar belediye başkanına gidip ne olur bizim dükkânları da yık, çünkü sizin yapmış olduğunuz bu modern çarşıya uymuyor. Gerekirse biz iki ay idare edelim hatta bizde biraz fedakârlık yapıp size katkıda bulunalım bizim dükkânları da yık yenisi yap diyorlar.

Belediye altı boşaltılmış ve bina kendi özüne dönmüş. Ünye şantiye içinde her yer delik deşik, alt yapı çalışmaları ister Büyükşehir, ister küçük şehir deyin hapsi çalışıyor. Ben başta olmak üzere kızanımız çok, neye, öncelikle alt yapı çalışmalarında trafiği rahatlatmadıkları için kızıyorum. Her yer kazılmış ama trafik nerden hangi aradan gidiyor yönlendirmeler yok veya çok zayıf. Özellikle dolmuşlar nereden nasıl gideceğini bilmiyor. Çünkü geçtiği yoldan tekrar geçmek istediğinde geriye dönene kadar orası da kazılmışta ondan.

Çalışmalar güzel fakat biraz daha bilinçli ve İnsanlara yardımcı olunursa daha da güzel olacak. Hayal ediyorum tüm bunlar bittiğinde Ünye bambaşka bir şehir olacak. Ertelemiş olduğumuz Ünye filmini inşallah yeni yüzüyle çekmiş olacağız.

Yeşilçam emektarları ile güzel bir Ünye filmi için senaryolar yazılmış, oyuncularla anlaşılmıştı ama Ünye de çalışmalar olduğu için başkan Ahmet Çamyar erteleyelim demişti ve erteledik. Tüm bu gelişmeler neticesinde çalışmalardan ötürü Başkan Ahmet Çamyar kocaman bir Teşekkür’ü hak ediyor.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar