Ordu
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

Fatih’te ırkçılık!..

Bayrağın renklerini simgelercesine üzerinde kırmızı ceket, içinde beyaz buluz... Saçları özenle taranmış... Sanki ben okuyup, yazmış biriyim, dercesine gözünde şık bir gözlük...

Elinde mikrofon, heyecanı zirvede, kürsüden meydanda toplanmış 50-60 kişilik bir kalabalığa hitap ediyor...

Heyecanı, hitabetine de yansımış; konuşmuyor, bağırıyor, kürsüyü sallar gibi bedeni de eşlik ediyor sözlerine...

Sanki kendini dinleyenlerin ellerindeki, “Eşit haklar”, “Kadına şiddete hayır”, “Adalet” gibi pankartların farkında değilmiş gibi, boğazı yırtılırcasına, “Fatih’i Suriyelilere teslim etmeyeceğim” diye haykırıyor!.. Sormadan edemiyor insan, yoksa Suriyeliler silahları kuşanıp Fatih’i işgal etmeye mi geldi, diye!..

Sadece Suriyeliler değil diğer göçmenler de alıyor payını bu hararetli hatipten!..

Böyle bir konuşmayı sıradan biri yapsa, ya da sorumluluk taşımayan birileri sosyal medyada paylaşsa, üzerinde dahi durmazdım.

Ama bu konuşmayı yapan bir politikacı; adı İlay Aksoy, İYİ Parti Fatih Belediye Başkan Adayı.

İlay Hanım, tecrübeli bir siyasetçi; siyasi hayatı CHP’de başlamış. İl başkan yardımcılığının ardından meclis üyeliği de yapmış. Daha sonra İYİ Parti kurucusu olmuş ve Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde de bulunmuş...

Eğer yetki verilse İlay Hanım, sadece Fatih’teki değil Türkiye’deki tüm göçmenleri elinde sopa kovalayacak kadar kin dolu, ama kendisi de bir göçmen!..

1969’da Lefkoşa’da doğmuş, tıpkı Suriyeliler gibi o da savaş nedeniyle Kıbrıs’ı terk ederek, ailesiyle birlikte Avustralya’ya yerleşmiş!..

17 yıl bu ülkede yaşamış, tüm eğitimini Avustralya’da tamamlamış, moda ve tasarım okumuş, 30 yıl önce de Türkiye’ye dönmüş...

Hayat ne garip, Avustralya’da göçmen ol, Türkiye’de göçmen düşmanı!..

Fatih gibi 450 bin nüfuslu bir ilçeyi yönetmeye aday ol, ama en önemli projen göçmenleri kovmak olsun!..

Avrupa ülkelerinden yükselen, “Ülkenize geri dönün pis Türkler, gelip üniversitelerimizde okuyorsunuz, işimizi elimizden alıyorsunuz” boyutuna varan ırkçılığa karşı çıkıyor ve kınıyoruz, ama ya bizdeki ırkçıları ne yapacağız?

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar