VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9547
EURO18.4424
ALTIN1036.4
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Festival on numara oldu

Geçtiğimiz hafta Perşembe, muhteşem bir festivale ev sahipliği yaptı. Ufak tefek aksaklıkları görmezden geliyorum. Her işin doğasında olabilir.

Fakat, benim dikkatimi başka bir olay çekti.

Sağda-solda madem paranız çoktu neden şunu yapmadınız, neden onu öyle yaptınız da böle yapmadınız gibi dedikodular yapılıyor.

Örneğin; bir esnaf kardeşim olanlara serzenişte bulundu:

Neden dışarıdan gelen köfteciye, dönerciye izin verildi? Bu zamana kadar yapılan şenliklerde kimse buna izin vermedi de şimdi niye böyle yaptılar? Bizim esnafımıza yazık değil mi?

Bu arkadaş belki kendi açısından haklı olabilir ama çarşı-pazar hınca hınç doluydu. Kısa günde esnafın yüzü zaten güldü. Festivaller bunun için vardır. Hele de bizim gibi küçük ilçeler için muhteşemdi.

Trabzon’dan, Giresun’dan gelenler vardı. Ben şahsen inanıyorum seneye daha da muhteşem olacak. Emeği geçenlerin isimlerini sayarsam ağzı olan konuşur. Onları ilçem adına alkışlıyorum.

***

Şu konuya da değinmeden yazıyı sonlandırmayacağım.

Madem biz ilçe olarak Sakin Şehir’iz, o zaman hep birlikte öyle davranalım. Havai fişeklere, patpatlara, hurdacılara, odun motorlarına, overolokçulara ve ilçe içindeki araçların gelişi güzel parklarına izin vermeyelim. Yok Sakin Şehir değilsek bu işten vazgeçelim.

Bu arada pazar yeri girişindeki beş yol ağzına dondurmacının duvarına kurulan oval ayna için emeği geçenleri de kutluyorum. Henüz kafayı kaldırıp bakan sürücüler az da olsa, o da on numara bir hizmet oldu. Karşı direğe koyulacak aynayı da bekliyoruz. Başkan ve çalışma arkadaşlarını ben alkışladım, lütfen siz de alkışlayın. Ne olur ilçemiz için çalışanlara eleştirileriniz yıkıcı değil, yapıcı olsun yeter.

Sözüm yazım arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar