Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Cemil CİĞERİM

Cemil CİĞERİM

Mail: [email protected]

Fethullah’ın hayaletleri!

Okyanus ötesinden gelen bir talimatla Başarı Eğitim Kültür ve Sağlık Vakfı ile Tanrıverdi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı güç birliği yaparak 10 Haziran 2009 tarihinde Canik Başarı Üniversitesi'nin kuruldu.

Vakıf üniversitesi olacak Canik Gürgentepe’de faaliyete geçen Başarı Üniversitesi akademik eğitim-öğretime 2012 yılında başladı.  

Canik Başarı Üniversitesi FETÖ soruşturması kapsamında 23 Temmuz 2016 tarihinde yayınlanan KHK ile kapatıldı.

29 Temmuz 2016 tarihinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü’ne devredildi.

Başarı Üniversitesi’nin kampüs alanında bulunan demirbaş malzemeler kayıt altına alındı.

Muhafaza edilen demirbaşların bir kısmı da OMÜ kampüsünde çeşitli birimlerde değerlendirildi.

Buraya kadar anormal bir durum yok.

Samsun’da ikinci devlet üniversitesi müjdesi verileceği haberleri basına yansıyınca Çarşamba ve Bafra harekete geçti.

İkinci üniversitenin ilçelerine kurulmasını istediler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun’da ikinci devlet üniversite müjdesini verdi.

Kapatılan Canik Başarı Üniversitesi’nin “Samsun Üniversitesi” adıyla hizmet vereceği açıklaması söz konusu iki ilçede tepkilere yol açtı.

Hatta İyi Parti Çarşamba İlçe Başkanı Av. Rahmi Çağrı Kılıç, “Sayın Cumhurbaşkanımız Samsun’a geldiğinde biz ikinci üniversite Yeşilırmak Üniversitesi olacak diye bekliyorduk. Bu proje kimseye sorulmadan rafa kaldırılmış” dedi ve devam etti:

“Başarı Üniversitesi için Suat Kılıç ‘Biz buradan, Gürgentepe köyünden Pensilvanya’daki büyüğümüze en büyük armağanı gönderiyoruz’ demişti. İkinci üniversite Fethullah’ın hayaletlerinin dolaştığı Gürgentepe değil, 15 Temmuz’da meydanlarda bu ülke için nöbet tutan Çarşambalının hakkıdır. Biz bunu bir Çarşamba meselesi olarak görüyoruz ve bu meselenin de takipçisiyiz. Biz buradan tüm sivil toplum kuruluşlarına sesleniyoruz; siyaseti, partizanlığı bir kenara bırakalım, Çarşambalı olmanın gereğini yapalım."

Bunlar yaşanırken sosyal medya ve bazı yerel medyada FETÖ’den alınan vakıf üniversitesinin adeta talan edilerek içindeki malzemelerin yangından mal kaçırır gibi sökülerek OMÜ’nün muhtelif birimlerine taşındığı haberleri yer aldı.

OMÜ Rektörlüğü bu iddiaları yalanladı.

“Mal kaçırmadık, ÖMÜ’ye devredilen demirbaşları ilgili birimlerde değerlendirdik” dedi.

Aslında OMÜ Rektörlüğü hayırlı bir iş yaptı!

“Fethullah’ın hayaletlerinin dolaştığı” iddia edilen üniversite kampüsünde ne var ne yok hepsini alarak üniversitenin içini temizledi.

Geriye kapatılan Başarı Üniversitesi’nin Fethullah’ın hayaletlerinden tamamen temizlenmesi için binaların içinin-dışının yeniden boyanması kaldı!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar