Ordu
DOLAR16.1253
EURO17.2674
ALTIN964.07
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

GACALI KÖPRÜSÜ

Sakin Şehir Perşembe’de gazeteciliğe başladığım günden bu yana yazıyorum Kacalı köprüsünden kara yoluna çıkarken köprü korkuluklarından dolayı yaşanan maddi hasarlı  trafik kazalarını. İlla birilerinin ölmesini bekliyor bu sorumlular. Buradan yine uyarıyorum  1-Kara Yolları Bölge Müdürlüğünü, 2-Ordu Büyükşehir Belediyesini, 3-Ordu Valiliğini, 4-Perşembe Kaymakamlığı 5-Ordu Trafik Şube Müdürlüğünü, 6-Perşembe Belediyesini, 7-Kacalı Mahalle Muhtarlığını uyarıyorum.

Kimse ben ne yapabilirim demeden bir sorumlu bunu yazıya dökecek. Örneğin mahallenin muhtarından başlayarak silsile yolu ile her kes elini taşın altına koyarak bu Kacalı köprü çıkışında sürücülerin görüş mesafesi, görüş netliği sorununu bir şekilde çözecekler.  Yazıktır, günahtır pert olan araçlar milli servettir. Yanan canlar bizdendir. Bu zamanda bu teknolojide bu kazalar yaşanmamalı. Bir yetkili bu sorumluluğu üstüne alarak yaşanan bu kazalara dur deyip noktayı koymalıdır.

En son geçtiğimiz Perşembe günü can arkadaşımız Ümit kardeşimiz orada önüne aniden çıkan  bir araçla kafa kafaya çarpışmamak için orada  köprü çıkışında bilmem kaç  takla atarak canını zor kurtardı. Daha kötü de olabilirdi. Allah onu ailesine bağışladı. Ne yazık ki  aracını da pert etti.  

Sayın yetkililer ne olur biriniz biraz duyarlılık gösterip bu kötü gidişe  dur deyin. Biliyoruz böyle bir sorumluluğunuz böyle bir yetkiniz var.  Mühendisler daha iyi bilir haddim değil ama  çaresi var mı var. Ukalalık yapmak istemem benim ki sadece bir öneri. Araçlar için oradan ana yola çıkışı yasaklayacaksınız. Çıkışı aşağıdaki köprüden vereceksiniz.  Sadece  kara yolundan (ana yoldan) mahalleye giriş olacak.

Öteki çare biraz külfetli ama yine de çare olabilir köprünün korkuluklarını tamamen kesemeyeceğinize göre sürücülerin ana yola çıkmadan önce durup karşıdan gelen araçları net görebilmeleri için mevcut köprüyü genişleteceksin. Belki sizler mühendisler vasıtasıyla başka çareler de bulabilirsiniz. Lütfen bu uyarımı yabana atmayın. Birileri hayatını kaybetmeden elinizi çabuk tutun. Bu yazıklarım gerçek bir sorun.

Allah göstermesin illa sizlerden birilerinin de burada kaza yapmasını mı bekliyorsunuz. Sözüm arif olana. Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar