Ordu
DOLAR12.6933
EURO14.3615
ALTIN733.07
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

GAZETENİZ ORDU OLAY 30 YAŞINDA

Işığı yaymanın iki yolu vardır; ya ışık olursun ya da onu yansıtan ayna... 

Dil, kitap ve gazete insanlık evriminde üç önemli aşamadır. En önemli kitle iletişim araçlarından olan medyanın omurgası gazeteler, sosyal, kültürel ve ekonomik hareketliliğe zemin hazırlayan, toplumdaki küçük büyük, avam havas, köylü kentli herkesin kendini bulduğu 'aynadır'. 

Özellikle sanayinin olmadığı şehrimizde, aralıksız otuz yıldır, ısrarla yayınını sürdüren, Ordu basınının 'Amiral Gemisi' Ordu Olay Gazetesi, basın ahlak ilkelerinden taviz vermeden hedef, akıl, gönül birliği içerisinde bugünlere ulaşmıştır. 

            Yerel basının, büyük ekonomik sıkıntılar, fiziki eksikliklerle boğuştuğu dönemlerde bile, sektörde otuz yıl boyunca süreklilik göstererek toplumsal olayları gözler önüne sermek, bugünün ve geçmişin anlaşılmasında önemli bir misyonu üstlenmek gerçekten zor zanaat. İnsan sevgisini ve saygıyı çalışmalarında temele koymak ve bunun sürekliliğini karşılıksız sağlamak kolay bir iş değildir. Ordu'dan dünyaya açılan bir pencere olmayı başarmış Ordu Olay Gazetesi'nin yayın hayatı boyunca başarıyı gelenek haline getirmesinde; Ordu'nun gelişimine katkı sağlamasında, daima hakkın, haklının ve halkın yanında durmasında en değerli etken, büyük gücünü okuyucularından almasından kaynaklanmaktadır.

            Karla kaplı bir dağın zirvesinden düşen bir kartopunun önüne katıp da büyüyüp giden çığ gibi zaman da her şeyi önüne katıp ileriye doğru sürükleyip gidiyor.  Rüzgarda sürüklenirken bir ağaca, bir kayaya sarılanın nasıl kurtulma şansı var ise zamanın önünde sürüklenen Ordu Olay Gazetesi de okuyucusuna sarılmıştır! En iyi yayın olma çabasıyla seviyesini her gün geliştirmeye devam ederken gelenek ve kültürel yapıya sahip çıkarak koruması ve yeni nesle taşıması da güzel yönlerinden biridir. Ordu Olay'ın adaleti ve hakkı gözetmeyi ilk sıralarda tutan habercilik tutumu sürekliliğini korumaktadır. Vatandaşın problemlerinin çözümünde, siyasetçilerin ve yönetim kademelerinin uyarılması konusunda hassas bir görev üstlenmektedir.

            Bir yanı çılgın fındık ağacı, bir yanı dilsiz nehir, sırlarla sarmalı bedeni üstüne deniz örten Ordu'nun derdini kendi derdi gören, Ordu Olay Gazetesi tarihi, bir dava tarihidir. 

Olay Gazetesinin 'davası' Ordu'dur, Orduludur... Ordu Olay, kanatlarında yağmuru taşıyan kelebek misali, gökyüzü ile denizin, maviyi aralarında kardeşçe paylaştığı, sırtında Karadeniz’in mavi gömleği, gözleri yağmur dolu bir hüzünle, ruhu göçebe bir şehrin, sırrını, acısını, sesini ve gözünü otuz yıldır yılmadan taşımıştır. 

*

Parlak ışığını Ordu'nun üzerinde yayan, Ordu'nun yaralarını 'üfleyen', bu şehrin bekçisi Ordu Olay Gazetesinin aldığı her nefes, attığı her adım hep Türkiye'ye hizmet etsin! Barış, huzur ve sağlık dolu nice yıllara...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar