Ordu
DOLAR16.148
EURO17.3454
ALTIN968.13
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Geç olmadan...

Çok üzüldüm haberi duyunca. Merak edip detaylarını okuyunca, aniden gözlerimin önünden akıp geçti Mirza bebeğin yaşam sevincini yansıtan o tebessümü ve Aslı ile Barış çiftinin azimli çabaları...

Zihnime bir anda hücum eden o sarsıcı düşünceleri silip, habere döndüm yeniden. Uzun uzun baktım Elif bebeğin zeytin karası gözlerine. Ardından 35 yaşındaki babası Enes Tenha’nın fotoğrafına odaklandı bakışlarım. İçimde hissettim onun yüzüne yansıyan o acısını. Derin derin iç geçirirken, acaba Elif bebeğin annesi ne haldedir diye sorup durdum kendi kendime...

Ne büyük bir şoktur bir anne ve babanın daha 5 aylık bebeklerinin SMA hastası olduğunu öğrenmeleri. Ne büyük çiledir çocuklarının yurtdışında tedavi olup yaşama tutunabilmesi için 7 ay boyunca yardım çığlığı atmaları.

Üstelik kızının tedavisi için işinden de ayrılmış Batman’ın Kanatlı köyünde yaşayan Enes Tenha. Çalmadık kapı, başvurmadık merci bırakmamış, ancak 2 milyon 400 bin lira toplayabilmiş 7 ayda.

Ne yazık ki daha fazla dayanamamış Elif bebek. Geçtiğimiz Perşembe günü tedavi gördüğü hastanede yaşama yenik düşmüş minik bedeni.

Oysa Enes Tenha ve eşi, kim bilir ne kadar sevinmişlerdir kızları Elif doğduğunda. Hele de bakışları, kızları Elif’in zeytin karası gözleriyle buluştuğunda ne hoşluklar sarmıştır yüreklerini...

Ne yazık ki Türkiye’de 6 binde bir görülen bu hastalığa yenik düşen Elif bebek artık yok. O, tedavisi için gereken 2,4 milyon dolar toplanamadığı için veda etti hayata!..

Haberi okuduktan, Elif bebeğin ve babasının fotoğrafına uzun uzun baktıktan sonra sormadan edemedim kendi kendime:

Ne garip hayatlar yaşıyoruz şu dünyada! Sırf fark edilmek uğruna yediğimiz içtiğimiz ne varsa hiç çekinmeden faş edip duruyoruz sosyal medyada. Ama nedense kayıtsız kalıyoruz bir “tık” ötemizde yaşama tutunmaya çalışan çocuklara!

Oysa bebeklere hiç yakışmıyor ölüm!

Belki çoğumuz umursamıyoruz; ama onlar gözlerini açtıkları dünyanın güneşinde doyasıya ısınamadan, havasını dolu dolu ciğerlerine çekemeden, suyunu kana kana içemeden, çeşit çeşit meyvelerini tadamadan, çayırlarında arkadaşlarıyla oyun oynayamadan veda diyorlar hayata!..

Ne yazık ki yaşatamadık bir “tık” uzağımızdaki Elif bebeği. Haberimiz bile olmadı belki. Ama Mirza yanı başımızda. Tedavi için gerekli paranın yüzde 43’ü de toplandı üstelik.

Acele etmeliyiz, zaman giderek daralıyor çünkü. Şunun şurasında 2 ay kaldı 8 Ağustos’a. Tedavi için bu tarihte yurtdışına gitmesi gerekiyor Mirza’nın.

Haydi! Hep birlikte geç kalmadan, geç olmadan!..

Yardım için IBAN: TR 56 0020 5000 0970 3102 6000 01

Alıcı: Banu COŞKUNER (Halası)

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar