Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

GÖMÜN SAVAŞ BALTALARINI

Çam Burnu’ndaki dizi evi yakılmış ancak dumanı halen tütmekte. Bu ara  İbrahim Kurt kardeşim sustu Aşyegül kardeşimin salvoları art arda geliyor. Tabi kolay değil, bu yürek yangını kolay kolay sönmez. Ancak anladığım kadarıyla bu kardeşlerimin çevrelerinde de belediye başkanımın çevresinde de bu yangına benzin döken akıl hocaları var sanki. Her iki tarafta ilçemiz için tam asgari müştereklerde buluşacakları anda ev yandı. Benim de Perşembe için bütün hayallerim yıkıldı. Kimse kusura bakmasın evin yakılması tam bir vatan hainliğiydi.

***

Az buçuk işin içindeyim. Her iki tarafta olaya yanlış başladırlar yani eksi kutuptan yana oldular. Hep söylerim ya -üslup çok önemli- diye. Her kim yaptıysa, kim öyle davrandıysa karşı tarafı yok saymak çok yanlış, kabul edilemez. Karşı karşıya gelmeler, olumsuz ve sinir halinde söylenmiş sözler ve davranışlar affedilebilir. Kucaklaşıp birbirimize sarılabiliriz hepimiz. Biliyoruz iki tarafta bu memleketin öz be öz evlatları. Karşılıklı çıkarlar için hükümetler, devletler kimlerin masalarına oturmuyor ki; bizler bu iki tarafı neden bir masada buluşturmuyoruz? Neden hiçbir devlet büyüğü ikinizde gelin bakayım buraya anlatın derdinizi neyi paylaşamıyorsunuz demiyor?

***

Biliyorum bu aile çok üzgün, çok pişman. Gurura gerek yok. Her iki tarafta gurudan uzak olacak inatlaşmaya kin kusmaya gerek yok. Yalvarıyorum şu sosyal medyayı kullanırken yüz yüze söylemeyeceğiniz, sonradan pişman olacağınız lafları cümleleri yazmayın. Bu işin çözümü var. Bunu her iki tarafta biliyor ama yolu bu değil.

***

Buradan sayın Ordu Milletvekillerine, Sayın Valime, Aayın Büyükşehir Belediye Başkanıma, Sayın Kaymakamıma seslenmek istiyorum: İlçemizin şöhreti bir diziyle yükselişe geçti, yıldızlara ulaştı ancak bir dizi eviyle yerin dibine girdi. Olmaz olsun böyle şan böyle şöhret. Bu dizi ve şirin dizi evi geride mutsuz  insanlar, mutsuz çalışanlar, mutsuz bir aile ve mutsuz bir Perşembe bıraktı. Bu güne kadar ne yaşandı ise yaşandı. Devlet büyüklük yapacak, devlet babalığını gösterecek ve orada kazanılan ekmeğe göz yaşı akıttırmayacak. Böyle davranmak “Babalığın, büyüklüğün, ağabeyliğin şanındandır”

***

Haydi gömün şu savaş baltalarını “ güldürün şu ağlayan yüzleri, bitirin gamı, kederi. Yazık oluyor İlçemize. Her şeyden önce lütfen şunu unutmayalım; hepimiz bu toprakların çocuklarıyız.  Ha... Bu arada madem konu ister istemez bazı düşünülmeden yapılan davranışlar yüzünden  bu duruma geldi tabi ki son sözü yargı söyleyecek. Kanun ne derse o ancak iş oraya gelmeden barışta çok önemli.

Sözüm yazım arif olana.

Arif Olan Anlar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar