Ordu
DOLAR13.4441
EURO15.2765
ALTIN765.56
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

Görünen tehlike

Bir önceki yazımda Düzcespor’a karşı alınan mağlubiyetin Yeni Orduspor açısından bir tekrar başlangıç olması anlamında iyi bir sonuç olabileceğini yazmıştım. Fakat cumartesi günkü Adıyaman maçında hiç de öyle olmadığını gördük. Bu maçta gerek rakibin durumu gerekse takımımızın istim üstünde olması anlamında beklediğimiz mücadeleyi göremedik. Maçı kazanabilecek fırsatı da yakaladık. Fakat kazanılan penaltıyı kaleciye teslim etmemiz kötü başlangıcın başı oldu.

Bu noktada şöyle bir parantez açmak istiyorum; Herkesin bildiği gibi Yeni Orduspor’un özellikle finans kaynağının Büyükşehir Belediye olduğu, değişen yönetimden sonra yeni gelen başkanın takımın özellikle finans tarafına nasıl baktığını bilmiyoruz. Futbolcular üzerinde bu durumun nasıl bir etki yaptığını az çok tahmin edebiliyorum. Ben bu iki maçta böyle bir intibaya kapıldığımı söylemek istiyorum. Genel olarak takımın üstünde bir yılgınlık ve yorgunluk olduğunu düşünüyorum.

Adıyamanspor kendi çapında Yeni Orduspor’a rakip olabilecek kadro kalitesine sahip olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Fakat maçın tamamına baktığımızda maçı galip gelerek onlar hayati önemde üç puan kazandılar. Yeni Orduspor takımının oyuncu gurubu içinde bariz biçim de kırmızı kart disiplinsizliği olduğunu görmekteyiz. Bu maçın yenilgiyle tamamlanmasının temel taşlarını sorumsuzca görülen kırmızı kartların döşediğini söyleyebiliriz. Geçen haftalarda takım 3-1 galipken maçın bitimine yakın bir zamanda Fatih Özçelik’in gördüğü kırmızı karttan sonra da yazdım. Bu futbolcuların bu sorumsuzluklarının bir karşılığı olmalıdır demiştim. Herhalde böyle bir karşılık olmadığı görülüyor ki, bu maçta da tam kırılma anlarında görülen iki kırmızı kart takımın bütün direnç ve enerjisini bitirdi.

Adıyamanspor biraz daha becerikli olsaydı belki de oyun 3’e 4’de gidebilirdi. Şimdi bu soruya bir cevap bulamazsanız her hafta sonu bu hüsranları yaşayacağız gibi. Gene çok kalın çizgilerle altını çiziyorum ki; kendi ayakları üzerinde duramayan kurumların sonu hüsran. Bugün olmasa da gelecekte görünen son bu...

Ben son iki maçın mağlubiyetlerinin sebebi olarak bu durumun da etkisi olduğunu düşünüyorum. Her zaman söylüyorum, futbol çok pahallı bir spor. Öyle taşıma suyla dönecek bir değirmen değil. Çok coşkun bir ırmağınız yoksa değirmeni çok uzun vadede çalıştıramazsınız. Yeni Orduspor değirmeninin suyunun oldukça azaldığını düşünüyorum. Hele de ülkenin içinde bulunduğu bu ekonomik çıkmazda Ordu Büyükşehir Belediyenin Yeni Orduspor’u finanse edeceğini pek ihtimal dahilinde görmüyorum. Fiili başkan ve yönetim kurulu üyelerinin bu yükü kaldıracak güçlerinin olduğuna da inanmıyorum. Bu yenilgilerin ve kopmaların uzun vadede Yeni Orduspor’u beklediğini bilmeliyiz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar