Ordu
DOLAR13.8153
EURO15.6062
ALTIN790.75
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

Gülyalı Turnasuyuspor’um…

 

Bu makalemde teknik adamlığımın son 6 futbol sezonunu geçirdiğim Gülyalı Turnasuyuspor’umu yazayım dedim… 2012-2013 futbol sezonunda 2. Amatör Lige düşmüş bir takım olarak tanıştım kulübümle. Kurucu başkanımız Sayın Refik Koyun beyefendinin çağrısıyla o dönemin başkanı Sayın İbrahim Atasever’le başlayan serüvenimde bugün 6’ncı sezonu tamamlamak üzereyiz. Bu süreç gerçekten hiç kolay geçilmedi. Bu zorluğu başta başkanlarım, İbrahim Atasever, İbrahim Köksal ve son başkanım Nurettin Aydoğdu mahallemizin Sayın Muhtarı İlhan Kılıç, Sayın Belediye Başkanımız Talip Şen ve başkanların yönetim kurullarında görev yapan bütün üyelerin inanılmaz desteği ile bugün ordu futbolunda tertemiz ideal futbol oynamaya çalışan bir takım yarattık. 6 sezonda 1 şampiyonluk 6 defa Play-Off oynama başarısını göstermişiz. Çarşamba günü U-19 takımımız rakibini eleyerek takımımızın tarihinde ilk defa yarı final oynama başarısına imza attık. Cumartesi günü bu durumu bir adım ileriye götürme şansımız devam ediyor. Ben bu güzelliği ve başarıyı yakalayan 14 futbol kahramanının yarı finali de geçip finale adımızı yazdıracağına bütün kalbimle inanıyorum. Futbolcularımın bu durumu başaracağına adım gibi eminim. Tabi ki futbolun içinde bulunan düşünülemeyen olumsuzlukları da göz ardı etmiyorum.  Geldiğimiz bu durum bizim geçmişte yaptığımız plan ve programa sadık kalmanın ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.

Futbolda önünüze koyduğunuz hedeflerin peşinden sonuna kadar gitmekten geçtiğini bir kere daha ispatlamış olduk. U -19 takımımın iskeletini oluşturan oyuncularımın tamamının U-13 yaş gurubundan bugüne yan yana oynayarak bir istikrar oluşturmanın da meyvelerini topluyor olmamız futbolun günlük değil de uzun sürece dayalı istikrarın ne derece önemli olduğunu ispat etmiş oluyoruz.  Bu durum bile futbol geleceğini düşünen alt yapı takımları ve futbolculuğa aday oyuncular açısından da bir ders niteliğinde.

2012 Eylül ayında başladığımız Turnasuyuspor serüvenimizde başladığımız plan ve programımızdan hiç şaşmadan bugün geldiğimiz noktadayız. Bu kararlılığı gösteren başkanlarıma ve yöneticilerimi sonsuz saygılarımı sunmayı da bir borç biliyorum. Bizden çok daha iyi imkân ve şartlarda mücadele eden takımları alt etmenin bence yegane sebebi, planlı ve profesyonel düşünüp uygulamadan geçiyor diye düşünüyorum.

Son olarak zamanın da mahallemize futbol sahası yapmayı vaat eden siyaset insanlarının bunu yerine getirmesini bu takımdan Ordu ve Türk futboluna çok daha Rıdvan Koçak’ların çıkacağının taahhüdünü veriyorum. Buradan kimilerin kimlere nasıl imkânlar tanıdığını yazmak istemiyorum. Bunu herkes benden iyi biliyor. Daha nice başarılara Gülyalı Turnasuyuspor’um…

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar