Ordu
DOLAR18.6354
EURO19.5188
ALTIN1054.7
Şükrü Karaman

Şükrü Karaman

Mail: [email protected]

reader

Gururumuz kızlar…

Atatürk’ün kızları voleybolda tarih yazıyor, Avrupa şampiyonluğuna koşuyor.

Temmuzda Japonya’da gerçekleştirilen 2020 olimpiyatlarındaki başarının ardından, Balkan ülkelerinde yapılan 2021 CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda grup maçları dahil 7 maçı üst üste kazanarak yarı finale yükselen Filenin Sultanları, Türk ulusunu başarıyla temsil ediyor, gururlandırıyor.

Oynadığı 7 maçın sadece 2 setini karşıt takımlara vererek kazanan  Atatürk’ün kızları bu başarısıyla voleybol tarihine damgasını vurdu. 7’de 7 yapan mililer, yarın Sırbistan-Fransa maçının galibi ile yarın yarı final maçına çıkacak. Filenin Sultanları,  yarı finalde salondan yengi ile ayrılması durumunda liderlik yolunda büyük avantaj edinecek.

Bugüne dek 14 kez katıldığı Avrupa Şampiyonasında 2 kez ikincilik, 1 kez üçüncülük kazanan gururumuz kızların hedefi bu kez şampiyonluk. Umudumuz, beklentimiz 4 Eylül’deki final maçında ülkemizi sevince boğacak galibiyette, 9’da 9 yapmakta. Tabii ki, öncelik yarın oynanacak yarı final karşılaşmasından yengi ile ayrılmak.

Eda, Ebrar, Hande, Cansu, Zehra, Simge, Tuba, Meryem, Meliha ve arkadaşları adeta destan yazıyor, Türk kadınının gücünü Avrupa ve dünyaya gösteriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün tanıdığı hak ve özgürlükler sayesinde Türk kadınının neleri başarabileceğini, ikinci sınıf konumda olmayacağını uluslararası alandaki spor başarılarıyla kanıtlıyor.

Ulu Önder’i dünyanın diğer liderlerinden ayıran en belirgin yanı kadınlara verdiği değer ile onları çağdaş ülkenin bireyleri haline getirmesidir. Bugünlerde bazı usunu yitirmişler, Afganistan’daki Taliban’ı Atatürk ile eşdeğer tutmaya çalışıyor. Akıl almaz bu görüşü ortaya atanlar, ortaçağ kılıklı Taliban militanlarının kadına nasıl vahşi tutum takındığını, sokak ortasında öldürdüğünü, evlere hapsettiğini, burkaya soktuğunu ya bilmiyor, biliyor da bilmemezlikten geliyor. Atatürk ile Taliban hiçbir zaman yan yana getirilmeyecek çok farklı dünya görüşlerine sahip. Biri ülkeyi çağdaş dünya ile kucaklaştırırken,  diğeri ise ülkesini yüz yıllar öncesine götüren zihniyetin savunucusu. Kadın voleybolcularımızın başarısı bu ayrıcalığı gözlerimizin içine sokuyor.

Teşekkürler Eda, Ebrar, Hande, Cansu, Zehra, Simge, Tuba. Teşekkürler Atatürk’ün kızları, bu sevinci bize yaşattığınız ve gururlandırdığınız için. Türkiye, sizden Avrupa şampiyonluğunu bekliyor. Bunu başarabilecek potansiyel ve güce sahipsiniz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar