Ordu
DOLAR19.1714
EURO20.9389
ALTIN1221.9
Mustafa Kemal POYRAZ

Mustafa Kemal POYRAZ

Mail: [email protected]

GÜZEL OLAN SADECE SKORDU

52 Orduspor, rakibi Mersin İdmanyurdu’nun bir gün önce Çatalca’ya 1-0 yenilmesiyle birlikte dikkatler Yeni Ordu Stadında oynanacak olan Edirnespor maçına çevrilmişti. 52 Orduspor rakibini yenip lider ile arasındaki puan farkını ikiye indirecek, Edirnespor ise, zorlu Ordu deplasmanından puan yada puanlar alarak altı sıralardan kurtulmak istediği bir karşılaşmadan 2-0’lık skorla galip ayrılan taraf 52 Orduspor oldu.

    52 Orduspor’un her kazandığı hafta sonrası tribünlerdeki taraftarların arttığı bir ortamda oynanan karşılaşmayı 52 Orduspor 2-0 kazanarak liderle arasındaki puan farkını ikiye indirdi. 52 Orduspor’un Edirnespor karşısındaki kazancı sadece 3 puan oldu. Bir hafta önce Çatalca karşısında zorlanılmasına rağmen, ortaya konulan olumlu futbol ve mücadele spor kamuoyu tarafından olumlu not almıştı. Çatalca maçının kahramanlarından sol bek Sinan Morgil kart sınırında olduğu için teknik heyet tarafından kadroya alınmamış, Çatalca maçının diğer bir kahramanı yeni transfer Muhlis İstemi, bir hafta önceki formundan çok uzaktaydı. Devre arasında büyük umutlarla alınan, sakat olduğu için eleştirilen İrfan Başaran, eski formundan çok uzaktaydı. Edirnespor maçında, Çatalca maçındaki hırs ve istekten en ufak bir eser kalmamıştı. 37.dakikada kaptan Nevzat’ın golü tamamıyla defans hatası, 45.dakikada Sefa Küpeli’nin golü ise kaleci Yunus Emre’nin bariz hatalarından kaynaklanmıştı.

    İşin özeti, 52 Orduspor Edirnespor maçındaki görüntüsünü bir hafta sonra Mersin İdmanyurdu karşısında sergilerse yenilgi bir tarafa hezimete uğrar. Başta başkan Şükrü Bodur ve kenar yönetiminin bu konuyu enine boyuna düşünmeleri gerekir. Edirnespor karşısında ortaya konulan futbol berbat, alınan galibiyet güzeldi.

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar