Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Güzel Ordu Kent Ödülleri

Bir önceki yazıda Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin “AMAÇ” maddesinin tam metnini “ayrıntı” köşesine aldım. Burada bir iki noktaya işaret edip, kaçacağım.

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği, İstanbul merkezli bir kurum, kuruluş…

Başkan Tevfik Serdar Köksal,  derneğin kuruluş amacını açıklarken bir hususun altını önemle çiziyor.

 Diyor ki:

 “Çocuklarımızın, gençlerimizin kültür ve sanatla yoğrulmuş bir hayatı yaşamaları için çalışmaktayız.

 

İstanbul’daki hemşerilerimizin,  Orduluların kültürel ve sanatsal hayatına dokunmaları, kültürel mirasının kayda geçirilmesi, güzelliklerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılması ve bunların tümünün sürdürebilirliğinin sağlanması, dilerim gurbetteki tüm hemşerilerimizin kökleri ile barışık yaşamalarına da vesile olur.

***

Kent Ödülleri

Kent Ödülleri, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen bir dizi program sırasında sahiplerini buldu. 

Seçici kurul, Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne uzun yıllar Hürriyet Gazetesi’nin başyazarlığını da yapmış olan duayen gazeteci Oktay Ekşi ile uslanmayan çevreci, aktivist, dünyaya bir daha gelsem yine aynı şeyleri yaparım diyen kent aşığı Enis Ayar’ı layık gördü.

Yıllarını sahne sanatına vermiş, OBKT’nin kuruluşundan, sahnesini bugüne kadar açık tutmasına en büyük katkıyı sunan Gülçin Üstüntaş, uluslaarası başarısını çok yakından izleme olanağı bulduğumuz modacı Hakan Akkaya, hayatını Esnafspor’a adamış, 50 yıl başkanlığını yapmış Aziz Tokat, İstanbul Modern, Yapı Kredi ve Koç koleksiyonlarında bulunan fotoğraf, heykel, yerleştirme, performans sanatçısı Alper Aydın

Eee, tabii “Ordulu olmaktan gurur duyuyorum” diyen Harutyun Artun…,  Yaşamının 25 yılını TEMA Vakfı’na vakfeyleymiş  “sahilimizi bozdurmayacağız… S.O.S. çığlığımızın en uzun soluklu sesi Nilgün Gözükan

Engel tanımayan,  engelli taekwondo sporcumuz Şeyma Nur

…ve 28 yılın farklı sesi, Orduluların gözü, kulağı, dili Ordu Olay Gazetesi’ne verilen “Marka Ödülü”!

 

***

Her biri “kendi alanında” başarı çıtasını daha yüksek, daha daha yüksek tutmuş bu insanları aramızdan çıkarıp, ödülle onurlandırmalarına karar veren seçici kurul üyelerinin kimlerden oluştuğunu merak etmez misiniz?

Nitekim bendeniz merakımı giderici bilgiyi Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin bastırmış olduğu tanıtım broşüründe buldum:

Görsel Sanatlarda Sadık Karamustafa, Emin Öztürk, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Tarih ve Araştırma dalında Hikmet Pala, Murat Köksal, Fotoğraf Sanatçısı Recep Köroğlu ve Alemetifarika Reklam Ajansı’nın kurucusu Uğurcan Ataoğlu

***

Demem o ki, uzun soluklu bir uğraşın sonucu daima başarı getirir. Başarının ödülle taçlandırılması ise işin artısının görülmüş olmasıdır.

 

ı

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar