Ordu
DOLAR13.8231
EURO15.6178
ALTIN790.63
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

HAKEMLER

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Ordu Şubesi tarafından organize edilen hakem, gözlemci ve ailelerine verilen iftar yemeğinde camia bir araya geldi.

Ordu 1.Amatör Lig ve 2.Amatör Lig sezonlarının bitmesiyle bir anlamda sezon yorgunluğu ve stresini de attılar.  Zaman zaman yönettikleri karşılaşmalarda futbolcu, kulüp yöneticileri ve taraftarların tepkisiyle karşılaşan hakemlerin görevlerinin zor olduğunu biraz kendimizle empati yaparak değerlendirelim. Evet belki o saniyelik, göz kırpmalık zaman içerisinde kaçırılan ofsayt, penaltı pozisyonları ciddi mana da can yakabiliyor ama sonuçta art niyet olmadığı fikrinde birleşiliyor.  Bugün Türkiye’nin en iyisi FİFA kokartlı Cüneyt Çakır yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun Rusya’daki Dünya Kupası’nda müsabaka yönetecek ancak onlar bile mesleklerinin zirvelerinde olmalarına rağmen yönetimleriyle sık sık tartışma konusu oluyor.  En azından süper lig hakemleri gelecek sezon uygulanması planlanan video yardımcı hakem  (VAR) sistemi sayesinde biraz daha rahatlayabilirler.  Bazen tartışma konusu olan TFFHGD Ordu Şubesi özellikle eski dernek başkanı Barış Şensoy ve İl Hakem Kurulu Başkanı Kahraman Minnet ile başlayan uyum mevcut başkan Mehmet Şengül ile devam ediyor. Son yıllarda Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz tarafından hakemlere yapılan ciddi malzeme desteği var.

Ordu şehri olarak bir zamanlar Ali Aydın’ın süper lig hakemliği yapmasıyla gurur duyduğumuz alanda şimdi süper lig yardımcı hakemliğinde Samet Çavuş ve Uygar Bebek var inşallah Ordulu diğer hakemlerimizi de bu seviyelerde görürüz. Son yapılan seçimlerde TFFHGD Genel Sekreter Yardımcısı görevine getirilen Kahraman Minnet’in başarısı da Ordu hakemlik camiası adına önemli bir başarı sayılır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar