Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Yalçın Şimşek

Yalçın Şimşek

Mail: [email protected]

reader

Haluk Levent’e saldırmak…

Sadece bir müzisyen değil, müzisyenden daha fazlası Haluk Levent. Onun öncülüğünde kurulan AHBAP Derneği, Türkiye'nin 80’e yakın kentinde 40 bine yakın gönüllüyle yardım faaliyetleri sürdürüyor yıllardır. İhtiyaç sahiplerini, hayırseverlerle buluşturuyor 7 gün 24 saat.

Şu anda 200’ü aşkın hayırseverle çalışan AHBAP Derneği’nde para da işlemiyor üstelik. Diyelim ki yoksul bir ailenin kirası ödenecek, hemen bunu üstlenecek bir hayırsever bulunuyor ve çözüme kavuşuyor sorun. Peki, ihtiyaç sahiplerini hayırseverlerle buluşturmanın dışında neler yapıyor Haluk Levent? Hayırseverlerin evlerine gidip kahvaltı ya da akşam yemeği hazırlıyor, şarkılarını söylüyor onlara.

Kimi ünlüler yaptığı yardımlarla adından söz ettirip ününe ün katmak istese de, bu değil Haluk Levent’in amacı. Eğer öyle olsa bir iki göstermelik yardımla reklamını yapar çekilirdi kenara. Oysa o çeşitli organizasyonlarla tam 25 yıldır yardım elini uzatıyor muhtaç insanlara. Bu onun kişiliğiyle ilgili bir durum aslında. Zaten şöyle diyor bir açıklamasında:

“İnsanlara yardım ettiğim zaman kendimi çok mutlu hissediyorum. İyiliğin bulaşıcı olduğuna inanıyorum.”

Üstelik yardım konusunda da en doğrusunu yapıyor Haluk Levent. Savunduğu ideolojinin ve siyasi çizgisinin bir parçası haline de getirmiyor yaptığı işi. Daha fazla insana ulaşarak daha fazla yardım yapmak amacıyla kucaklıyor herkesi.

AHBAP’ın devletten soyut alternatif bir oluşum olmadığını vurgulayarak, “Ahbaplar, bakanlık, valilik ve muhtarlarla çalışıyor. Halkla, devletle, hükümetle ve muhalefetle hep birlikte olan insanlarız,” diyor Haluk Levent… AHBAP’ın Başkan Yardımcılığını üstelenen Ordulu Prof. Dr. Çağatay Öztürk de dört aydır omuz veriyor ona.

Geçtiğimiz günlerde kampanyası devam eden SMA hastalarına da destek olacağını açıkladı Haluk Levent. Başlangıcı da Mirza bebekle yaptı. İki ay boyunca da her gün bir SMA hastasına nefes olmaya çalışacak üstelik.

Hal böyle iken birileri çıkıp da 25 yıldır insanlara yardım eli uzatan bu yüce gönüllü sanatçımızı sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla yıpratmaya çalışınca şaşırıp kalıyor insan!

Onca ünlü isim kılını bile kıpırdatmazken, kurduğu dernek ve platformlarla 25 yıldır insanların yardımına koşan bir sanatçıya durduk yerde saldırmak da neyin nesi Allah aşkına!

Neden bazıları üzüm yemek yerine bağcıyı dövmeye çalışıyor; senli, benli bir dil kullanarak güya önemsizleştirmeye çalışıyor Haluk Levent’i?

Ne diyebilirim ki, el insaf!..

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar