Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

HANGİSİ DOĞRU

Aşağıda yazacağım konu ile ilgili daha önce de belediye başkanım Mustafa Sayım Tandoğan’ı uyarmıştım. geçtiğimiz Perşembe günü de tesadüfen makamda karşılaştığımız Ak Parti belediye meclis üyesi Hicran Odabaşı hanımın yanında da benim de tasvip etmediğim ve doğru bulmadığım   konuyu açtım anlattım. üçümüz konuştuk samimice tartıştık. Hicran Hanımdan Arif bey doğru söylüyor cümlesini çok duymak istedim ama nedense Hicran hanım bizi sadece tebessüm ederek dinledi. Talihsiz bir kaza sonucu düşmüştü kolu alçıdaydı o yüzden mi ilgi göstermedi diye de düşünmeden edemedim.

Konu ne mi ? Konu şu ;Belediye başkanım Mustafa Sayım Tandoğan  ilçemizdeki bayramları ve özel günleri parti yönetim kurulu ve kadın kolları ile birlikte tek tek gezip ziyaretler ve kutlamalar yapmak. Bu konu sadece benim değil sokakta konuştuğum sorduğum insanların da yanlış yapıyor dediği bir durum. Her nedense benim sevgili başkanım başkanlık görevine başladığı günden bu yana Valiyi, Kaymakamı, ziyarete Bayram ve Özel günleri Kutlamaya giderken yanına beraberinde belediye meclis üyeleriyle değil de ya Ak Parti ilçe Başkanı ve yönetimiyle, ya da Ak Pati Kadın Kolları ile ve de Gençlik Kolları ile gidiyor.

Ben de konuyu kendisine açtım örnekleriyle anlattım; Ben siyasetten anlamam ama bir vatandaş azıcık gazeteci ve de azıcık köşe yazarı olarak bana da ters geldi. Geçtiğimiz aylarda bir meclis toplantısında Cumhur ittifakı partili meclis üyesi arkadaşı Mustafa Kaya; Vali beyi yine aynı ekiple hoş geldiniz demeye gittiklerinde ona şu soruyu sormuşlardı; sayın başkan biz Perşembe de MHP olarak bu Cumhur İttifakının neresindeyiz, siz, biz meclis üyeleriniz dururken neden Ak Parti İlçe yönetimiyle bu gibi ziyaretleri yapıyorsunuz diye sorup daha sonra aldığı cevaba kızarak diğer arkadaşı ile salonu terk etmişlerdi.

Şimdi olay yine aynı Belediye Başkanımız ısrarcı  “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü “ kutlamalarına  Ak Parti İlçe Başkan ve yönetimiyle, Ak Parti Kadın Kolları ilçe başkanı ve ekibiyle ve de  Gençlik kolları  ile  ilçedeki resmi kurum ve kuruluşları, kadın esnafları ve pazar yerindeki pazarcı kadınları ziyaret ederek karanfil ve saksıda lale dağıttınız acaba böyle mi güzel oldu yoksa beraberinizde meclis üyelerinizden bir kaçı, yoksa daire müdürleriniz, yoksa zabıta personeliniz ile birlikte bu görüntüyü verseydiniz daha mı güzel olurdu okuyanlara soruyorum.

Başkanıma sordum o benim yaptığım doğru dedi, ben yanlış diyorum o ekiple siz ancak Milletvekillerini  yani siyasetçileri ziyaret eder veya  karşılarsınız  siz ne dersiniz. İlçedeki özel gün kutlamalarını ve özel ziyaretleri  “Meclis üyeleri ile mi,  yoksa Ak Parti Teşkilatı ile mi gezmeli ziyaretler yapmalı. Hangisi Doğru…

 Ben olsam naçizane fikrim meclis üyeleri ile dolaşır hem onları hem de belediyedeki daire müdürlerimi onore ederdim. Benden söylemesi sakın daha sonra ben yanlış yaptım  “keşke” demeyin de…

Yazım, sözüm arif olana. Arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar