VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

reader

Hatalı pas kolay gol

Zor günler geçiren Yeni Orduspor, iyisiyle kötüsüyle 10 haftalık periyodu geride bıraktı. Bu 10 haftada 1 galibiyet, 7 beraberlik, 2 mağlubiyet aldı. 10 puanla 13’üncü sırada kendine yer buldu.

Bugüne kadar düşünmediğimiz fakat bundan sonra en fazla düşünmemiz gereken tehlike ile artık karşı karşıyayız. Düşme hattıyla aramızda sadece iki puan kaldı. Böyle devam ederse 3’üncü ligdeki ikinci temsilcimizde düşme potasında yer almış olacak. İlki Fatsa Belediyespor…

Kaseti bir hafta geriye sararak ilerlersek Serik Belediyespor maçı bize geleceği anlatıyor. Yapılan pas hataları ve yenilen kolay goller.

Lig geç açıldı dedik, hazırlanamadık dedik ama koca bir 10 haftayı geride bırakıyoruz. Bu 10 haftada o kadar çok pas hataları yapıldı ki, faturaları haneye -2 puan olarak yazıldı. Serik karşısında ise -3 puan.

Bugün 13 puanla 8’nci sırada oturacakken, bugün düşme potasına yaklaştığımızı konuşuyoruz. Bir maçtan alınacak bir mağlubiyet belki haftaya o potaya bize sokacak.

Bu kötü tablodan kurtulmak için acilen teknik ekibin pas çalışması üzerine ağırlık vermesi gerekiyor. Kaybedilen her top kalemizde büyük tehlike yaratıyor. Kimi zaman golle sonuçlanıyor.

Takımın iyi bir pas organizasyonu yok. Top saklama becerileri sıfır.

Görünen köy kılavuz istemiyor. Bu sorunun bir an önce aşılıp, çözüme kavuşturulması gerekiyor.

Oyuncuların hepsi genç. Günde çift idmanın bir antrenmanı sadece pas üzerinde olmalı.

Yapılan bu pas hataları Yeni Orduspor’u ligde tutmaz, aksine bir alt lige sürükler.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar