Ordu
DOLAR13.3352
EURO15.126
ALTIN765.85
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

HAVLU ERKEN ATILDI

Bu yılın hedeflerinin çok erken arkasında kalınmış olduğunu yazmak çok acı verici. Defalarca yazdım, futbol ciddi bir iştir. Hiçbir şeyi başarmadan başarmış gibi görünmeyeceksiniz. Sonunda yaşayıp, yaşatacağınız hüsran ve hayal kırıklığını göğüslemek zordur. Bedeli ve hasarı çok büyük olur, altından kalkamazsınız. Profesyonel ligde 2’nci sezon da bana göre hayal kırıklıkları ve hüsranlar içinde bitti. Kimse bana geriye çok maç var falan demesin. Hani bir atasözümüz vardır; ‘Adam olacak çocuk bilmem neyinden belli olurmuş.’ Bizim takımın bilmem neyi ortaya çıkmıştır. Geleceğe ilişkin herhangi bir ışık vermiyor. İkinci yarı oynadığı üç maçını kaybetmişsin, altına almam gereken 3 takımdan ikisine yenilmişsin, daha ne olacaktı. Buradan hala daha alınması gereken 42 puandan kimse umutlu olmasın. Çünkü bu takıma en azından Play-Off için, yani ligi beşinci bitirebilmek için en az 25 ila 30 puan lazım bu da olağan gibi gözükmüyor. Matematiksel olarak olmaz mı, olur tabi ki… Fakat bunun için olağan olmayan yollar ve şartları zorlayacak ve savaşacaksın. Bu yürek bu takımda var mı, bence zerresi yok. Zaten bu vargı sezonun ikinci yarısına başlarken ortadaydı. Oynanan üç maçın bize gösterdiği ne?

Bugün görünen şu ki; Yeni Orduspor hızla Orduspor’un gittiği yere doğru yol almaktadır. Bu takımın başkanından, yöneticileri ve teknik heyetine kadar herkese sesleniyorum. Tuttuğunuz yol sizi aşağıya doğru çekiyor. Ben size henüz testi kırılmadan yol göstereyim de sonra kimse bize yol göstermedi demeyin.

Takımınızın kadrosunu oluşturan oyuncu gurubunun önemli bir sayısı kendi öz çocuğunuz olmadığı sürece bir yere varamazsınız. Sizler ne yapıyorsunuz, her yıl kadronuzdaki kendi öz oyuncularınızı tasfiye ediyorsunuz. Geçen yıl arada bir zaten 2-3 kendi oyuncularınıza süre veriliyordu. Özellikle ikinci yarıda bırakın süreyi takımın 18 kişilik oyuncu kadrosunda yer vermiyorsunuz. Bana kimse hedefimiz var masalını anlatmasın, her takımın hedefi var. Neymiş Yeni Orduspor Play-Off  oynamaya adaymış. Bir milyon nüfuslu bir ilde futbol takımında oynayacak bir tane futbolcu yoksa yazıklar olsun.

Bu takım BAL’da mücadele ederken bu felsefe doğrultusunda kadrolaşmaya başlasaydı, bugün bu konuları konuşuyor olmazdık.

İşin özü kendimize dönmediğimiz sürece bu sıkıntı ve sancılarımız bitmeyecektir.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar