Ordu
DOLAR17.1094
EURO17.5601
ALTIN971.31
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

HAYATINIZA YENİLİK KATIN

Yeni bir giysi, yeni bir iş, yeni bir fikir, insanı heyecanlandırır. İnsanların “yeni” olanla ilişkisi binlerce yıldır süren ilişkidir. Telefonun ilk kullanıldığı zamanlarda da, yeni kıtaların ahşap gemilerle keşfedildiği dönemlerde de insanlar yeni karşısında benzer tavırlar sergiliyorlardı. Yeni sözcüğü çağlar boyunca hiç durmadı ve hala ışık hızıyla mekik dokuyor. Yenilik, neşeli ve sihirli bir kelimedir. Ürün ambalajlarında en etkili sözcük, “yeni” sözcüğüdür; kırmızı renkte yazılması da, daha çok dikkat çekmek içindir. Yenilik vaat eden her teklif beklentileri de yükseltir. Markanın yeni bir ürün çıkarması, bir mekânın yenilenmesi insanların beklentilerini yükseltir. İnsanlar, yenilenen her şeyin daha iyi olacağına inanırlar. İnsanların yeni olana merakı, özellikle iş dünyasında çok büyük fırsatlar doğurur. Bir markanın tercih edilmesine katkı sağlar. Ticarette her yenilik gerçek anlamda markanın itici gücüdür.

Dünyadaki her şey “Değişmeyen tek şey değişimdir” sözüne uygun olarak değişmekte ve gelişmektedir. Hızla değişen rekabet ortamında şirketlerin de ürünlerini, yöntemlerini değiştirmeleri gerekmektedir. İş’te değişim, reklam veya satış süreçlerini geliştirmek ve bunu ticari kazanca dönüştürmek için yürütülen tüm alanları kapsamaktadır. Yenilikçi fikirlerini müşterinin ihtiyaç ve eğilimlerine göre şekillendiren firmaların, yeni pazarlara erişimi kolaylaşır, rekabet alanını genişler. Kurumsallaşma ve markalaşma altyapısı oluşur.

Bunun için öncelikle şirketinizin hedeflerini doğru planlamanız gerekir. Bulunduğunuz pazarın büyüklüğünü bilmeniz “farklılaşmanızı” sağlayacak hamleleri ortaya çıkarır. Bu nedenle, işinizin her aşamasında çalışma ortamını, kısa ve uzun vadedeki hedefleri ve yöntemleri gösteren bir kontrol mekanizması hazırlamalısınız. Artan rekabet ve küresel eğilimler müşteri davranışlarını, dolayısıyla pazarlama faaliyetlerini etkileyen unsurlardır. Türkiye ekonomisi 'gri' renkli olduğundan birçok işletme ayakta kalma mücadelesi veriyor. Ticarette hızlı olan kazanır. Her firma acil bir şekilde ''ne tür yenilik yapabiliriz'' sorusuna kafa yormalı. Geç kalmadan...

Yukarıda anlattığımız tüm sebeplerden dolayı yenilik şarttır. Yenilik yapmak, yeni bir bakış açısı getirmek, her insan, her şirket, her toplum için ilerlemek demektir. Hayatta kalmak için yenilenmesini bilmek gerekir.

Hayat aslında, yenilenmektir…

 

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar