Ordu
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05
Mümin SARI

Mümin SARI

Mail: [email protected]

Hedeften şaşmadan

Yeni Orduspor, liderle aynı puana sahil Altındağ Belediyespor’u kendi sahasında iki farkla yenerek Play-Off mücadelesinde ‘ben de varım’ dedi. Daha önceki yazılarımda Play-Off’tan başka bir gerçek kalmadığını belirtmiştim. Bu saatten sonra en gerçekçi hedef budur.

Puan tablosuna ve geriye kalan maç sayısına bakıldığında başkada bir şeyi söylemek bana göre kesinlikle kandırmaca olur. Lider olmak için, liderin olağan dışı puan kayıpları yaşayıp, Yeni Orduspor’un da 15 maçta 40 puan civarında puan toplaması lazım. Bu olur mu, olur. Fakat olma olasılığı ne kadar derseniz bence yüzde 0,1 veya 2. Bundan dolayıdır ki hedefi ne kadar gerçekçi belirlersen, oraya ulaşmakta o kadar kolay olur.

Bu hafta sonu ligin önemli takımlarından Kızılcabölük ile deplasmanda oynanacak maçın puan değeri kesinlikle 6 puandır.  O gerçeği önemle belirtmek istiyorum. Rakibin durumunu hiç göz önünde tutmadan kesinlikle yenip üç puanı almak motivasyonu ile hazırlanmalılar. Altındağ Belediyespor galibiyeti oyuncular üzerinde olumlu bir motivasyon oluşturduklarını düşünüyorum. Bu havayı kaybetmemek için oynayacağımız maçı çok iyi değerlendirmeliyiz.

*

Fatsa Belediyespor da bu hafta gurubun liderine boğun eğdi. Masa üstünde görünen de buydu. Bu hafta Fatsa Belediyespor’u zor bir engel daha bekliyor.  Gurubun önemli takımlarından Yeni Çorumspor önemli bir rakip. Play -Off gurubu içinde kalabilmek için kesinlikle 3 puan hedefliyorlardır. Fatsa’nın bu maça kafa olarak tam motive hazırlanıp, maçı kazanma adına sahaya çıkıp üç puanı hanesine yazdırmalıdır. Tersini düşünmek bile kötü olacağını düşünüyorum.

Devreyi son sırada tamamlayan Cizre takımı ikinci yarıda oynadığı 2 maçı da 6 puan alarak geçti ve Fatsa Belediyespor ile puanları eşitlediler. Bu hafta sonu ligin dibinde olan Buca takımıyla puan mücadelesi yapacaklar. Her iki maçın sonucu Fatsa Belediyespor’u direkt ilgilendiriyor. Uzun yıllar sonra ulaşılan profesyonel ligden düşmesin istiyorum. Gelecekte bu Ordu futbolu için çok önemli bir unsur. Uzun yıllardır Ordulu futbolcular profesyonel liglerde yok olmasının temel sebeplerinin yetişme noksanın oyuncular amatör ligden daha ileri ligler oynama şansı bulamamalarıdır. Futbolcu tabi ki oynamak istiyor. Bu aşamada da mevcut takımlarımızın kadroların da çok az sayıda oyuncumuz olmasına rağmen nerdeyse hiç süre alamamış olmaları onların oyunculuk kalitesiyle ilgili tamamen.

Sonuç olarak profesyonel ligde oynayan iki takımımız da çok zor günler yaşıyor olmaları üzüntü sebebi. Umarım bu haftadan başlayarak olayın vahametini idrak eder futbolcular.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar