Ordu
DOLAR15.8421
EURO16.7461
ALTIN926.83
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Her Şey Güzel Olacak 

23 Haziran seçimi, tekrarın tekrarıdır. Aynı seçmen listesi, aynı adaylar sandığa gidecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tekrar İBB Başkanı seçecek. Bunda bir gariplik yok. İsmen ve şeklen her şey belli. Kimin eli kimin cebinde kim kimin önünde cübbesinin düğmelerini ilikliyor! Pardon cüppenin düğmesi yok ama İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısı konuşmasında “var” dedi. Bendeniz onun yalancısıyım NOKTA 

*** 

Bir yazı ustası, efendim Ekrem İmamoğlu’nun yükselişini, doları/moları solladığını yazıyor. Bir ekonomi uzmanı çıkıyor, doların yükselişi ile hepimizin cebinden 300 TL alındı diyor.

Siz Ordu’dasınız, Ordulunun cebinden “kapik” alamazlar demeyin. Ülke genelinden toplanan vergilerle bütçe yapılır. Sonra bu bütçedeki para yatırımlar için kullanılır. Aslında böyle olması lazım ama Türkiye’nin şu an sıcak paraya ihtiyacı var. Sıcak paranın markası üzerinde “dolar” yazan kağıtlardır.

Neyse paranın tarifini yaparak, kıymetli zamanınızı almayayım. Dolar şunun için lazım. Biz dolarla borçlanmışız, yine dolarla borcumuzu ödeyeceğiz. Türkçesi, borcu borç alarak ödeyeceğiz. Bizim paramız fonda değerlendirildiği için, bankalardaki  gibi alınıp, satılamaz. Satılacak şu an elimizde Milli Piyango var.

Onu sattıktan sonra bakalım sıra kime gelecek. Neyse, "TÜSİAD konuşmasın herkes haddini bilsin." Sanatçılar konuşmasın, filmlerini çekecek kamera bulamazlar. Sporcular oynayacak top bulamazlar. 

*** 

Bir gönüllü, İmamoğlu’nun gülüşünün kelebeğin bile ömrünü uzattığını söylemiş. Yüzde yüz katılıyorum. Demokrasimizin ömrünün bir günlük olduğunu söyleyen şom ağızlılar; bundan sonra demokrasimizin ömrünün uzayacağını söyleyebilirler. İmamoğlu’nun otobüsün geçişi sırasında yanında koşarken “Her Şey Güzel Olacak Abi” diye seslenen o genç arkadaşıma katılıyorum.

YSK’nın “oldu da bitti maşallah” dediği sünnet çocuğu değiliz! Büyüdük... Büyüdük... Demokrasi gönüllüleri bir gecede 200 binden 800 bine çıkıyorsa, büyüdük, büyüdük... Her şeye rağmen yine de “var” dediğimiz demokratik kurallar işletilirse daha da büyüyeceğiz.

*** 

Ordulu arkadaşlarımla burada da bir aradayız. Uzaklardan gelen seslere kulak vermemi istiyorlar. Sadece Ordu’dan değil, yurdun her yerinden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu mesajları geliyor.

Sayın okur, diyeceğim o ki;

Ekrem İmamoğlu sadece İstanbul büyükşehir belediye başkanı değil, 81 ilin de onayıyla başkan... 

*** 

İstanbullu hemşerilerimin 23 Haziran’da kazasız belasız bir seçim geçirmesini, ülkemde barışın, kardeşliğin yeniden tesis edilmesini gönülden isteyenlerdenim.

*** 

MEDYA NOTU:

Bu yazı kaleme alındığında, Sol, sosyalist partilerin Sayın Ekrem İmamoğlu’nu destekleme kararı alınmamıştı.  Şu an İBB Başkanlığı için yarışan adaylarını  geri çektiklerine dair bilgiler gelmektedir. 

Ne diyelim!

Akılın yolu birdir.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar