Ordu
DOLAR16.3249
EURO17.4758
ALTIN973.76
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

reader

Hilmi Başkana Çağrı

Su, insanların sürekli ihtiyaç duyduğu temel tüketim maddelerinin başında gelir. Dikeni de, gülü de besleyen, yemekte lezzet, inen yağmurda ve çıkan bulutta ilaç, dağların giydiği beyaz elbise, balıklara yemeğini pişiren, ağaçlara gıdalarını götüren hep o. Başlangıç hep sudur, sudandır. Hayat su ile başladı, suyun içindeki yolculuğu dünya durana kadar sürecek.

Sayın Başkan, gönül birliği için önünüzde Ordu genişliğinde 'altın tepside' bir fırsat duruyor. Vakit 'bir' olma vakti. Gün sizi o makama getiren vatandaştan aldıkları geri verme günü. 'Evde kal' nutku yetmiyor, insanların evde kalması için somut adımlar atılması gerekiyor. Elbette 'önce hayat, önce sağlık’ diyoruz. Fakat evde beklemek hiç kolay değil. Beraberinde bir sürü problem getiriyor. Necip milletimizin zor geçen şu günlerinde tek gayeniz halkın gönlüne girmek olmalıdır. “İnsanın gönül kapısından içeri gireceksen, deliğinden değil yarasından gireceksin!

Buradan sizi çile yumağı vatandaşın yanında durmaya ve dertlerine ortak olmaya çağırıyoruz. Aniden bastıran salgın hastalık şehir, ülke ve aile bütçelerinde derin izler açtı. Ne kadar süreceği belli olmayan 'hüzün mevsimine' girdik. Virüsle mücadelede temizliğin önemine bağlı su tüketiminin arttığı bir dönemdeyiz. Bazen, kısa bir adım çok şeye kapı açar. Ordu adına en az üç ay boyunca suya yüzde elli indirim yapmanız yönünde cesur bir adım talep ediyoruz. Vatandaşın bir eldiven gibi elinizden kayıp gitmesine göz yummayın! Korona virüs sebebiyle şehirde büyük oranda işyerlerinin kepenkleri kapalı, çoğu insan işsiz, aileler borçlu, herkes perişan. Memlekette herkesin içtiği sigara aynı fakat dumanı farklı! Ahaliye bir iyilik yapın, bu nazik davetimize destek verin!

'Yarasına üfleyeni', 'gülüşüne hizmet edeni' kadirşinas Karadenizliler asla unutmaz. Belki gelecek dönem o koltukta oturmayacaksınız, ama bir gün şehrin sokaklarında gezerken insanlar yüzünüze dönüp ''su gibi aziz ol!'' desinler, yüzünüzü kalplerinin defterinde saklasınlar! Çünkü insanlar kendilerine ne hissettirdiğinizi hatırlar ancak. Yanmayan mumun ne kendine ne de başkasına faydası vardır. Su içerken, yemek yerken aklınıza o imkâna ulaşamayan yoksullar, yetimler, garipler geliyor ve yutkunamıyorsanız siz iyi bir insansınız. Eğer barış, huzur ve adalet istiyorsanız zenginlerin sözlerine değil, fakirlerin gözlerine bakın...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar