Ordu
DOLAR13.6197
EURO15.1671
ALTIN785.9
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

HİLMİ GÜLER BAŞKANIMA AÇIK MEKTUP

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler Bey;

Adına şarkılar, türküler yakılan Sakin Şehir Perşembe’mizin eski öğretmenevi olan, daha sonra ‘Bilgi Evi’ne döndürülen, Büyükşehir Belediyesine ait olduğu bilinen fakat Milli Emlak’ın benim dediği o binayı, Allah’ın emri peygamberin kavliyle sizden istiyorum.

Bunu kendim için değil, İlçemizin futbol kulübü olan Perşembespor’umuza, spora ve başarıya aç olan çocuklarımız ve gençlerimiz adına istiyorum.

Hem son zamanlarda çıkan yok şuna peşkeş çekilecekmiş, yok şuna ihalesiz verilecekmiş diye ilçede çalkalanan dedikoduları da önlemiş olursunuz. Hem Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tandoğan’ı da rahatlatmış olursunuz hem de bugünlerde maddi olarak zor günler geçiren 72 yıllık kulübümüze bir hayat öpücüğü vermiş olursunuz. Aynı zamanda da gençliğe de büyük bir emanet bırakmış olursunuz. Kim ne derse desin, kim ne söylerse söylesin son söz sizindir.

Son günlerde Belde Evler ve Durugöl ile ilgili çevreyi, Ordu’yu ve Orduluyu koruma adına aldığınız kararlarla size oy vermeyenleri bile kendinize hayran bıraktığınızı biliyor musunuz?   İşte ben de sizden Perşembe ile ilgili Perşembespor ile  ilgili böyle bir hayati karar almanızı bekliyorum. Hatta umut ediyorum. Gelin 72 yıllık Perşembespor’la ilgili sizlere ulaşan iyi veya kötü bütün tabuları yıkın. Bizim için, ilçemiz için, özellikle gençlerimiz için yeniden temiz beyaz bir sayfa açın. İnanın gönüllere sultan, başlara taç olursunuz. İşte o zaman bu gönül, bu gençlik sizi unutur mu?

Başkanım ne olur güldürün yüzümüzü, çıkarın 72 yıllık Perşembespor’umuzu aydınlığa… Buna gücünüz var, bunu biliyorum. Siz sahip çıkarsanız, siz isterseniz olur. Bu isteği gerçekleştirirseniz, Ordu’da olduğu gibi 33 bin nüfuslu Perşembeliyi de yanınıza almış olur, onların da gönlünü kazanmış olursunuz.

İşin sonunda da; “helal olsun Hilmi Başkana, radikal bir karar aldı ve Vona’nın yüzünü güldürdü” dedirtirsiniz. Ne yapayım çaresizim,  dardayım. Yüreğim böyle diyor gönlüm böyle istiyor. Ne olur Perşembespor için sihirli bir değnek olun. Size de bu yakışır.

Sözlerim arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar