Ordu
DOLAR13.3273
EURO15.1055
ALTIN765.03
Cemil CİĞERİM

Cemil CİĞERİM

Mail: [email protected]

HİZMET AŞIĞI BAŞKAN

CNN Türk’te “Türkiye Gündemi” adlı bir program yayınlandı.

Yerel seçimlerde kimler aday olur, kimler başarılı, uzun süre görevde olanlar değişecek mi? gibi konular görüşüldü.

Yerel seçimlerin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı seçimleri de masaya yatırıldı.

Programın sunuculuğunu Ahu Özyurt yaptı.

Andy-Ar Araştırma Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Acar, görüşlerini açıkladı.

Faruk Acar, Türkiye’de uzun süredir görevde olan ve başarı grafiğini katlayarak ilerleten istisnai sayılı belediye başkanları olduğunu söyledi. Türkiye genelinde Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın bu konuda başı çektiğini ifade etti. 19 Yıldır Belediye Başkanı olan Yusuf Ziya Yılmaz için “Çok başarılı değil, çok aşırı başarılı” dedi.

Cenar Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Aktaş da çok aşırı başarılı belediye başkanları arasında Yusuf Ziya Yılmaz’ın öne çıktığını açıkladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı da örneğe ekledi.

Samsun ve Ordu’nun soyadları “Yılmaz” olan belediye başkanları 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerde tekrar aday olurlar mı, ya da başka bir ifadeyle aday gösterilirler mi?

Bunu zamanı gelince öğreneceğiz.

Ordu’yu bilemem ama Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı il kongresinde yaptığı konuşmasında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’a “yeşil ışık” yaktı.

Bunun üzerine Yusuf Ziya Yılmaz da sosyal medya hesabında “Durmak yok, yola devam” mesajını paylaştı.

Bazı kesim Yılmaz’ın aşırı başarılı olduğu yönündeki haberlerin ulusal bir kanala ödenen paralarla yapıldığını iddia etti.

Önceki gün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi’nde “Denetim Komisyonu” tarafından hazırlanan “2017 Yılı Denetim Raporu” görüşüldü.

Büyükşehir’in borcu 1 milyar 374 milyon lira olarak açıklandı.

CHP Grup Başkanvekili Mustafa Tüfek yaptığı konuşmasında; “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, görünür aklı eserlerinde. Yusuf başkanımızın bir stratejisi var. Hizmet aşkıyla dolu bir başkan. Dolayısıyla ‘Ben hizmet yapayım da’ diyor, borçlanmaya bakmıyor. Hizmet anlamında başkanı söylenecek bir şey yok. Ancak bardağın diğer tarafına bakmak istiyorum. 1.3 milyar liraya ulaşan borç düşündürücü” dedi.

CHP’li Mustafa Tüfek,

Bir dönem Anavatan Partisi’nden üç dönem Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Yusuf Ziya Yılmaz CNN Türk’te yayımlanan Türkiye Gündemi” adlı programda Türkiye’nin en başarılı, markalaşmış ve halkın gönlünde taht kuran belediye başkanı arasında “çok aşırı başarılı” olarak gösterildi.

CHP Grup Başkanvekili Mustafa Tüfek, diğer CHP’li meclis üyelerini de temsilen yaptığı konuşmasında Yılmaz’ı “Hizmet aşkıyla dolu bir başkan” ilan etti.

Yılların siyasetçisi Mustafa Tüfek’in Belediye Meclisi’nde yaptığı konuşmasından sonra 2019 yerel seçimlerinde CHP’nin Samsun’da Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday göstermesine gerek var mı?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar