VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9499
EURO18.4114
ALTIN1034.4
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

HOŞ GELDİNİZ

Sosyal medyayı çok sevmememe rağmen ara sıra takılıyorum. Geçtiğimiz günlerde bir fotoğrafa rastladım. Belediye Başkanım Mustafa Tandoğan kardeşim Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Çalış’ı yanına alarak ilçemize yeni atanan kaymakamımız Levent Yetgin’i ziyarete gitmiş, çok da iyi yapmışlar ve ziyaretin fotoğrafını sosyal medyada yayınlamışlar. Ancak orada bana göre eksik olan bir durum var. Sayın belediye başkanım kaymakam beyi ziyarete ilçe başkanıyla değil belediye meclis üyeleri ile gitmeliydi çünkü belediye başkanımız o koltukta otururken parti rozetini çıkarmıştı, en azından ben öyle biliyorum. İlçe başkanı da aynı ziyareti ilçe teşkilatındaki arkadaşlarıyla yapmalıydı, daha şık olmaz mıydı? Neyse bu benim şahsi düşüncem, bilmem bana katılır mısınız? Aslını soracak olursanız hangisi doğru onu da öğrenmek isterim, evet öğrenmenin yaşı yoktur.

                                                                        ***

Başka bir gün Gazetemizin imtiyaz sahibi Zeki Mesut Özel beyle birlikte Kaymakam beyle bir randevumuz vardı.  Kalemde bekliyoruz...  Sekreter hanıma soruyorum, içerde kimler var?  Belediye meclis üyelerinden birkaç kişi ve muhtarlar var diyor.  Şimdi bunun adı başıbozukluk olmuyor mu?  Onlar çıkıyor içeri biz giriyoruz, biz çıkarken kapıda kaymakamı ziyarete Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan gelmiş, kimlerle gelmiş biliyor musunuz yönetim kurulu arkadaşları ile gelmiş işte işin doğrusu budur beyler ben cevabımı aldım ya siz?

                                                                           ****

Sayın Belediye Başkanım Mustafa Tandoğan Ordu’da gerçekleştirdiği bir ziyarette kendisine eşlik eden Umut Evci kardeşimizi Özel Kalem Müdürüm diye lanse etmiş ama sayın başkanım yasalar şöyle diyor: Nüfusu 150 binin altındaki belediyelerde Özel Kalem Müdürü kadrosu olamaz diyor. Başkanım siz isterseniz o arkadaşı başka bir görevle lanse edin daha gerçekçi olur ha ne dersiniz.

                                                                                ****          

Sakin Şehir Perşembe’de yol kenarları yani sahil sanki kablo döşenecekmiş gibi köstebek yuvası halinde belediyemiz işçileri tarafından hummalı bir şekilde kazılıyor. Neler oluyor bilenleriniz var mı? Facebook’tan bilgilendirme yapmayı sevebilirsiniz ama ilçede iyi kötü basın var, gazete var gazeteci var. Ne yapmak istiyorsunuz anlaşılır gibi değil ve cami avlusunda bir cenaze namazı öncesi başkandan öğreniyorum ilçenin acil ihtiyacı olan sulama hattı için kazılıyormuş bilgi için teşekkürler başkanım...

Sözlerim yazdıklarım arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar