Ordu
DOLAR13.2324
EURO15.0555
ALTIN760.18
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

İLK MAÇ HÜSRAN

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerin onayından sonra biraz taraftar baskısından dolayı Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği Spor Kulübü Cumartesi akşamı Yeni Ordu Stadyumu'nda ilk maç oynayan takımımız oldu. İlk maç olması ve hazırlıklar için yeteri kadar zaman olmamasından dolayı stadyumda birçok eksiklikler göze çarptı zamanla bu eksiklikler Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından tamamlanacaktır ancak hiçbir karşılaşma oynanmadan zemin çimlerinin bu kadar bozuk ve kötü olması anlaşılabilir değildi.

     Yeni Ordu Stadyumu’nda oynanacak ilk maç için tarihe tanıklık etmek isteyen binlerce futbol sever tribünleri TFF tarafından belirlenen kapasite çerçevesinde stadyumu doldurarak güzel bir atmosfer yarattı. Yapım yeri çok tartışılan Yeni Ordu Stadyumu, Orduspor 1967 F.İ.S.K.- Kırıkkale Büyük Anadolu Spor karşılaşmasıyla kapılarını açtı. Hem Orduspor 1967 takım kadrosundaki bazı eksiklikler hem karşılaşmanın oynanacağı stadyumda ilk resmi maç olmasından kaynaklı aşırı motive olduklarını düşündüğüm Orduspor 1967 takımı geçmiş haftalardaki performansının çok uzağında kaldı ve bu skora da fazlasıyla yansıdı. Karşılaşmanın 16.dakikasında penaltıdan Yasin Reis hem Kırıkkale Büyük Anadolu Spor’u 1-0 öne geçirdi hem de Yeni Ordu Stadyumu’nda ilk golü atan kişi olarak  tarihe geçti. Karşılaşmanın 24.dakikasında kaleci Ferhat’tan seken topu gole çeviren Yasin Reis kendisinin ve takımının ikinci golünü attı. Karşılaşmanın 60. ve 67.dakikasında Kırıkkale Büyük Anadolu Spor takımında bu kez sahneye Ali Kemal Özkan çıktı ve skoru 4-0 yaptı. Oyundan düşen Orduspor 1967 bu zamana kadarki en kötü performansını gösterdi ve ilk mağlubiyetini aldı.

     Karşılaşmanın 52.dakikasında gelenekselleşen 52.dakika şovu mağlubiyeti unutturacak rezalete neden oldu. Atılan konfetiler içinde kesik Kuranı Kerim ayetleri ve Türk Bayrağı olmasından dolayı  karşılaşma sonrası sorumlu olan 4 kişi ifadeleri alınmak üzere gözaltına alındı, soruşturma devam ediyor bu sorumsuzluklarının bedeli ne olacak merakla bekleniyor. Umarım bundan sonra Ordu sporuna önemli hizmetler verecek yeni Ordu Stadyumu’nda birçok başarı ve şampiyonluklar yaşayabiliriz.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar