Ordu
DOLAR16.3839
EURO17.502
ALTIN975.22
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

İmamoğlu’nun Sandalyesi

Korkmayın sallantıda değil! Sayın İmamoğlu, her itiş/kakışta sandalyesini daha da sağlamlaştırıyor.

Saray’da da öyle olmuş… Bir bacağı diğerinden üç-beş santim içeride duran sandalye kırılınca, ikinci bir sandalye getirilmiş, onun da dengesi bozuk olduğu görülünce bir üçüncü sandalye gelmiş ve Başkan İmamoğlu oturabilmiş… 30 büyükşehir belediye başkanının katıldığı Saray toplantısına kimin ne dediği, kaç dosya Cumhurbaşkanına ulaştırıldığı değil, Başkan Ekrem İmamoğlu’nun oturması için oraya konulan sandalyenin kırık/döküklüğü damgasını vurmuş bulunuyor.

O nedenle bugünkü “ayrıntı” köşesini bu önemli olaya ayırmış bulunuyoruz.

***

Önce bilgi kirliliğini defedelim. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın “Sandalye’nin parasını ödersin” dememiş olduğunu öğreniyoruz.

Peki ne dedi?

“-Bak, bu yaptığın israftır.

O zaman işin esprisi bu…

***

Sosyal medyada(*) bu diyalog daha ne kadar eğilip/bükülür bilemem.

Yalnız, binyüz odalı Beştepe Sarayının sandalyelerinin pek sağlam olmadığı anlaşılıyor. Bu hususun mutlaka etraflıca araştırılacağı, saray görevlilerinin “zılgıtı” yiyeceğini söyleyebiliriz.

Anlayacağınız “kırık sandalye” olayı gündemden kolay kolay düşecek gibi görünmüyor.

(*)(İnternette en hızlı dolaşıma sokulan, ya bu sandalye Cumhurbaşkanı’nın İBB’yi ziyareti sırasında kırılsaydı; neler olurdu, neler!!!).

***

Medya Notu:

Fındıkta NEM!

TMO, üreticinin “ofise” teslim edeceği fındığın neminin yüzde 6 ve üzeri olmamasını istiyor.

Konuştuğum üreticilerin ısrarla söylediği şu:

Fındıkta yüzde 6 nem (0) nem demektir. Fırında kurutup, çuvallayıp ofise götürseniz, nem yine de 6’nın üzerinde çıkar. Ordu’da neyi kurutup ölçmeye kalksanız, nemin istenen seviyeden yüksek olduğunu görürsünüz.

Konuştuğum fındık ihracatçısının söylediği ise daha farklı:

Ancak uluslararası kabul edilebilir nem oranı yüzde 6’dır. Aksi takdirde su aktivitesi hızla artar. Küf, maya, mikotoksinlerin oluşumu hızlanır. Dolayısıyla gıda değeri düşer, yararlı ürün olmaktan çıkar, zararlı ürün olur.

Bunları da bir bilgi notu olarak düşmüş olalım.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar