Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

İNCİRLİK ÜSSÜNÜ KAPATIN

Çekiç Güç’ün Pkk/Pyd’ye, silah yardımı yaptığı resmi kayıtlara giren mekan neresi? Fiilen üçe bölünen Irak’ın 2003’te Ameri'kan' işgaline giden süreç nerede planlandı? Ortadoğu'daki katliamlarının lojistik merkezi acaba neresi? Suriye’de iç savaşı kışkırtarak, kuduz Daeş'in ortaya çıkarılmasında baş rolü kim oynadı? İsrail terör devletinin korunması ve yayılmacılığının, saldırganlığının da bölgesel sigortası kim? kim? Tüm bu soruların tek gerçek cevabı var. İncirlik Üssü.   

          Türkiye'nin, bilumum terör örgütlerine karşı yürüttüğü en hassas askeri operasyonlarında bile hava desteği sağlamayan üs işe yarar? Üs'te yuvalanan küstah Amerikan ve Nato askerlerinin işlediği ve hesap sorulamayan adi vakaların çetelesi ayrı bir mevzu... Kabarık siciline rağmen bu fitne ve cisimleşmiş şer odağının varlığı ne zaman sorgulanacak? Nato müttefiki 'maskesiyle' can evimize sızmış bu unsurların temizlenme süreci neden başlatılmıyor? 

          İlk dönemdeki adıyla Adana Hava Üssü, ilk olarak ABD Hava Kuvvetleri'nin meteorolojik ölçümlerinde kullandığı hava balonlarının iniş kalkışı için, daha sonra da Sovyetler Birliği'ni izlemek için geliştirilen U-2 casus uçakları tarafından kullanıldı. Artık apaçık ortadadır, İncirlik Üssü Türkiye’nin güvenliğine hizmet etmiyor. Suriye PKK’sına ağır silah ve mühimmat sevkiyatı yapan ABD'nin Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü, Rakka operasyonunda İncirlik’i kullandığını açıkça itiraf etmişti. Hükümet, vatan toprağımızda Türkiye’ye karşı bir müdahale ve saldırı üssü bulunmasına  asla izin vermemelidir.Devletlerarası dostluğun en önemli ölçütü vatan bütünlüklerine duyulan saygıdır. Uluslararası hukuku her fırsatta ayaklar altına alan Amerikan'ın ülkemiz toprağına göz diktiğini görmemek mümkün mü?

          ''Yer üstündeki kadar yer altında da bir İncirlik var'' diye tanımlanan bu üs bizim kesinlikle lehimize değil. Aleyhimize... İncirlik, Türkiye’nin değil, vampir İsrail’in güvenliğinin teminatıdır. Kurulduğu günden bu yana İslam coğrafyasında kan ve gözyaşına sebep olmuş ve bölgedeki tüm terör örgütlerini beslemiştir. Ülkeleri işgal, hazinelerini tarumar ederek ömrünü uzatmaya uğraşan    katil Amerika'nın, 1954 yılında Türkiye'nin ayağına vurduğu prangalar bir an önce kopartılmalıdır.                           Her türlü entrika ve hileye başvuran ABD'nin askeri varlığı gitmedikçe, bizlerin ve Ortadoğu milletlerinin arzuladığı huzur ortamına kavuşamayacağız. Ortadoğu'daki yıkımın, kuşatmanın, yağmanın ve dökülen kanların komuta merkezi olan İncirlik'in kapısına kilit vurulması bu yönden     çok değerlidir.

          İşte size fırsat… Irak topraklarının Büyük İsrail Projesi için işgal edilmesinden sonra ortaya çıkan DEAŞ’ı besleyen, semirten ve İslam aleminin başına bela eden ABD’nin müttefikliğinden emin değilseniz, öncelikle İncirlik’teki üssünü tamamen kapatınız. Bağımsızlığımıza, egemenliğimize, toplumsal birlik ve beraberliğimize, toprak bütünlüğümüze göz koymuş bu Üs, aziz ülke ve necip milletin nezdinde sabıkalı bir üstür! En son 15 Temmuz'da Batı'nın çürük ipiyle kuyuya inilmeyeceğini gören Türkiye, kalbine saplanan paslı hançeri söküp atmalıdır. Derhal! 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar