Ordu
DOLAR9.262
EURO10.7921
ALTIN526.39
Sezai KESKİN

Sezai KESKİN

Mail: [email protected]

İNSANLARA ÇİP TAKACAKLAR

Bilimkurgu fikirlerinden biri daha gerçeğe dönüşmek üzere! 1950’lerde bilimkurgu romanlarında tohumları atılan beyne çip yerleştirme kavramı artık bir fantezi olmaktan çıktı. Pek çok insan vücuduna bir pirinç tanesi iriliğinde çip yerleştiriyor. Florida’da bulunan bir teknoloji firması, ABD hükümetine başvuruyu yaptı, pazarlaması için onay istedi.  Kanada’nın ardından dünyanın en az nakit para kullanılan ikinci ülkesi İsveç, 4 bin kişiyle "çiplenmiş" en fazla insana sahip ülke konumunda. Örneğin Meksika’da kaçırılma olaylarına karşı önlem almak için insanlar çipleniyor. Dünya genelinde halen 10.000 kişinin olduğu tahmin ediliyor.

Peki insanlar niçin çip taktırıyor? Bunun başlıca nedeni rahatlık. Temassız işlem, ödeme teknolojisinin olduğu her yer, mikroçip kullanımı için gerekli olan altyapıyı sağlıyor. Baş parmak ile işaret parmağı arasında el derisinin altına şırınga aracılığıyla monte edilen çip, bir antene sahip olduğundan pile ihtiyaç duymuyor. Radyo frekansları aracılığıyla gönderilen bir kod etrafta bulunan teknoloji cihazlarla iletişime geçebiliyorsunuz. Her hangi bir kişinin uydular sayesinde yerküredeki her hareketini izlemek mümkün olabilecek, sağlıktan kimlik bilgilerine kadar yüzlerce detay bir veri tabanına aktarılabilecek. Buradaki gaye masum gibi görünüyor fakat geçekten de öyle mi? Kim beyninde çip ister? Sağlığı ön plana çıkararak, insanları bu fikre alıştırmaya çalışıyorlar. Tartışmaya açılan bu konuda çipi destekleyenlerin sıraladığı diğer sebepler; kimlik taşımak zorunda kalınmaması, kaybolan insanların bulunması, kaza anında tıbbi bilgilere ulaşım, kimlik tespiti ve suçluların kaçma girişimini önlemesi. Desteklemeyenlerin gerekçesi ise; özel hayatın ihlali, hürriyetin kısıtlanması.

Batı'da evcil hayvanlara mikroçip takılması çok yaygındır. Özel bir aletle okunabilen bu çiplerde hayvanın adı, sahibinin iletişim bilgileri bulunmaktadır. Hayvan kaybolduğunda nerede olduğu tespit edilebilmektedir. Şimdi sıra insanlara geldi, 'çipli insan' devri başladı. Neden mi? İşin aslı şu; ABD'nin asıl sahipleri, doların efendileridir. Dünya Sağlık Teşkilatı, İsrail'in maskarası bir kukladır! Sinsi lobi faaliyetleri yürüten bu taşeron öncülüğünde, çipin sağlık açısından faydalı olduğu yönünde çeşitli hikâyeler uyduracaklar. İneklerin, keçilerin kulaklarına veterinerlerin taktığı türden bir çip. Laboratuvarda üretilen korona virüs bu işin ilk ayağıdır! Şeytani akıl, ulus devletleri senelerce 'küresel zehir' Dolarla sağmıştı, şimdi de dijital çiple sağma peşinde! Çip hadisesi, tamamen insanları köleleştirme, yönetme ve imha etme projesidir. Bu sayede genetiğinizle oynayıp yeni hastalıklar geliştirecekler, üstünüzde pek çok yeni biyolojik ilaçlar deneyecekler. İkna etmenin en kolay yolu korkutmak! Kimini sağlıkla, kimini ölüm, kimini makam, kimini de parayla... Oyun çok büyük.

"Yeni Dünya Düzeni" dedikleri işte budur!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar