Ordu
DOLAR19.1878
EURO20.9568
ALTIN1221.4
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

KALDIRIN BU UCUBEYİ DEMEK KOLAY

Sevgili Vonalılar,

Başlığı neden böyle attım az çok anladınız. İlçemizdeki üst geçitten bahsediyorum. Hani kaldırılması için ilçede referandum yapılan üst geçitten. Onu oraya koyarken çok istenmişti ancak istenilen böyle bir üst geçit değildi. Asansörü olan, üstü yarım ay şeklinde kemerli ışıklandırılmış bir üst geçitti. Her ne olduysa bizim istediğimiz üst geçit değil de o zamanın Reisi Selami Çarkçı beye “elimizde bu kaldı alıyorsanız bunu alın” durumu dayatıldı verilen söz vardı. Çaresiz iyi niyetle  o geldi ancak asansörü hiçbir zaman koyulamadı. Karşımıza dik mi dik, çıkması da inmesi de  tam bir eziyet olan şimdiki üst geçit koyuldu. Referandum zamanı  Enver Yılmaz Büyükşehir Belediye Başkanı, Kemal Bahtiyar da Perşembe Belediye Başkanı, İlçe Kaymakamı ise Ahmet Arık beydi. Bana şunu anlatmıştı bir toplantıda. Gündeme gelmiş üst geçidin kaldırılması ve başka bir tarafa nakli. Eski Ordu Valisi Balkanlıoğlu  “onu oradan alırsınız başka yere (Atatürk İlkokulu tarafı söyleniyordu) koyarsınız ondan sonra orda bir kaza olur birinin canı yanarsa faturayı size keserim” demiş  haydaa... Hadi geldi kaldır  öylece duruyor, işe yarıyor mu? Evet. Büyükşehrin reklam panosu olarak  yarıyor.  Bir de köpeklerin tuvaleti görevini yapıyor  daha ne olsun haaa... Bazı vatandaşlar ara sıra oraya çıkıp fotoğraf çekiniyor.

***

Sevgili dostlar bildiğiniz üzere yolun karşı tarafında iş yerleri var. İnsanlar oralara geçmek için çekilen telleri keserek karşıya yürüyüşe, balıkhaneye, Ceren Kafe’ye, Duru Bahçe’ye, Per-Bel’in  Balık pişirme evine vs.  mekanlara gidip gelme  olmayınca onlar ot mu yiyecekler. Uzun lafın kısası alalım, kaldıralım o da ayrı bir masraf ayrı bir külfet. Yerine de asansörlü yürüyen merdivenli bir üst geçit olabilir. Çok geçen olmadığı için çok kullanışlı olmaz diye düşünüyorum ya da alt geçit şart. İyi etüt edilip en uygun yer bulunmalı. Bir arkadaşım şöyle yazmış “Kim Başkan olacaksa bu üst geçidi kaldıracağına söz verirse oyumu ona atacağım” demişti. Ben de diyorum ki; bütün bunlar hazırlanmadan “Haydi gel de bu ucubeyi kaldır bakalım”

***

Bir de mümkünse (Eski Avcılar Derneği )karşısına emniyetin önündeki gibi iki yol arasına giriş çıkış (göbek gibi )olamaz mı? Orada da söğüt altına doğru ters yola girme gibi kural ihlalleri çok.  Hep elim yüreğimde bir kaza olacak diye. Pat patlar, kuryeler bazen dolmuş, taksiler... Sıkışınca yakıttan tasarruf olsun diye kullanıyorlar o yüzden.  Maksat kaza olmadan önlem almak öyle değil mi?

Yazım, sözüm arif olana.

Arif olan anlar.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar