Ordu
DOLAR13.5441
EURO15.4938
ALTIN791.08
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Kanal neden yapılmalı

Bir defa boğaz çok yoruldu. 4 milyon yıl her boydan tekneye geçit sağladı, yataklık yaptı. Tabii bu süre zarfında çok yoruldu. Gemisi batanlar, akıntıya kapılıp gidenler Cebelitarık Boğazını geçip Atlas Okyanusuna vardığı halde,  geriye dönüp baktıklarında bir arpa boyu yol gittiklerini gördüler. Çoğunun kimliği bilinmez kahramanlardı onlar... Okyanusta Vikinklerle karşılaştıkları konusunda ne yazık ki elimizde bir belge, bir kanıt bulunmamaktadır.

Musa Peygamber’in o sırada bir kılıç darbesiyle Kızıldeniz’i ikiye böldüğü ve askerlerini kazasız belasız karşıya geçirdiği, bizim kanala emsal sayılıp sayılmayacağı ayrıca araştırılacaktır.

Argonautların Kolkhis ülkesine Altın Postu almak için gittikleri doğrudur. Yanlış olan Kraliçe Medeia’nın kaçırıldığı haberidir ki, tarihi kayıtlara geçmemişti. Bu konuda Kaptan İason (Yason), Medeia’nın gemiye hiçbir baskı olmadan kendi isteğiyle bindiğini söylemiştir.

***

Sultan Fatih Mehmet’e o yıl değil daha sonraki Rumi’de, İstanbul’u alanın “ne güzel komutan” olacağı tebliğ edilmiştir. 

Yalnız, Yenikapı bulgularının 30 bini (10 bini sergilenecek durumdadır), 8 bin 500 yıl sonraya tarihlendirilecektir.

Sultan Fatih Mehmet’ten önce, karadan gemilerini çektiren kumandan olup olmadığı ne Ansiklopedi Beritinaka’da ne de Internet kayıtlarında görülmüştür. Frigyalılar buna ne der? Bir defa Anabasis kime hizmet etmektedir? Perslerle savaşın sonunda neden geldikleri yolu değil de kuzeyi Pont Ahsaena’yı dönüş yolu yapmışlardır? Cotyora’da 23 gün kalıp neyi tartışmışlardır?

Muhalefet, Kanal denildiğinde neden Montrö’yü gösteriyor, biliyor muyuz?

On binlerin dönüş yolu olarak Neden Pont Ahsaena’yı tercih ettikleri konusu tarihçilere bırakılmayıp ayrıca araştırılmalıdır.

***

Profesör İzköse; “Nuh peygamberin İnternet kullandığını, cep telefonu ile yaratandan ötürü yaratanla konuştuğunu söylüyor; Gel gör ki; 20 metre kazıldığında çıkacak olan 25 bin ton altının kimler arasında paylaşılacağı konusunda susuyor?

Kanal neden 24 metre değil de, 20 metre? Ayrıca çıkacak 4x300x46000=? metreküp hafriyat için yer bulma sıkıntısı mı var?

 Dolmabahçe, neden düşünülmüyor?

 ***

Sorular alt alta sıralandığında, ÇED’e itirazların, itirazsız kabul edildiğine; Ka’nın Davası’nda Kafka’nın haklı çıktığına; bir taşla iki kuş vurulacağına inanılmıyor mu?

Nedir bu Ka Davası?

Kaçıncı baskıyı yapmıştır?

***

Bilgi merkezinde neden CIA’lılar çalıştırılıyor da, KGB’liler çalıştırılmıyor?

Medya bunu neden sorgulamıyor?

Hep, para, para, para…

Biliyorsunuz para her şey değil; el kiridir!

Söyler misiniz; Yağma Hasan’ın böreği kaç kişiye bölünecek?

Bunların hepsinin hesabı yapıldı… Sadece, Kayseri’ye deniz getirilmesi duyuna kaldı. Hemşerilerimiz kusura bakmasınlar.

Kanala girenleri de, unutmayız.

 Bunu da bilesiniz ha!!!

***

Evliya Çelebi doğduğu Şehr-i Bosphorusa dönmüş ve Unkapanı’ndaki baba evinde istirahata çekilmiştir.

Kendisiyle, “Taşı toprağı altın Stanbul’u konuşamadık. Bunu da son dakika bilgisi olarak verelim..

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar