Ordu
DOLAR15.8769
EURO16.8435
ALTIN942.55
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

Kaybolan demirbaş

Perşembe Belediyesi’nde yeni dönemde üç kişi görevli oldukları pozisyondan başkan Tandoğan tarafından alınarak, ikinci bir emre kadar belediye garajında görevlendirildiler. Bu üç arkadaşlar pozisyon olarak bir önceki başkan döneminde basın çalışanı, başkan sekreteri ve başkanın şoförü olarak görev yapıyorlardı.

Basın çalışanı olan Perşembeli Hakan Koç kurum içi görev değişikliği olarak garaja gönderilince kişinin kendi isteğiyle veya istem dışı haberle iş basına aksetti. Sosyal medya ve televizyonlar aracılığıyla herkes başkana saldırdı. Hâlbuki belediyelerde göreve gelen her başkan kendi ekibini kurarak kendi ekibiyle çalışmak ister. Bu sistem belediyecilikte dün de vardı, bugün de var, yarın da olacak.

Tandoğan’dan önceki başkanlar çalışmak istemedikleri personelleri garaja göndermediler mi, gönderdiler. Peki şimdi çığırtkanlık yapanlar o zaman da gazeteciydiler, o zaman neredeydiler? Neden sesleri çıkmadı?

Dönemin birinde birisi teknik elemandı, garajda ömrünü tamamladı. Bundan bir önceki dönemde bir arkadaş da takım elbiseyle çalışırken çöpe verildi, hasta oldu sağlığını kaybetti ve sesini kimse duymadı. Şu an o arkadaş yeni başkan Tandoğan tarafından çöpten alındı. Takım elbisesini tekrar giydi ve görev başında… Niye onlara sahip çıkmadınız? Yani demek istediğim bütün bu görev değişikliği belediyelerde olağan karşılanıyor. Kim gelse kendi adamını yanında istiyor.

Bir önceki başkanın basın görevlisi Perşembeli Hakan Koç kardeşim biraz aceleci davranmasından dolayı garajdan alınıp temizlik işlerinde görevlendirilince üzüldü tabi ve hemen kabullenemedi. Beni işten ayrılmam için zorluyorlar diye sosyal medyada haber olunca ve sana iş yerinde mobbing uygulanıyor denilince o da bunu kabul etti ve sosyal medyadan mevcut başkana saldırılar başladı.

Bu süreçte topa hiç girmeyen ben, belediyece demir başlarla ilgili Hakan’a bir başka suçlama getirilince (kaybolan fotoğraf makinesi ile ilgili) bu oyuna ikinci yarı girmeyi uygun buldum. Şimdi bu farklı olaya objektif bakmaya çalışalım; bir önceki dönemde göreve alınan basın mensubu arkadaş zamanında belediyeye alınan bahse konu kamera ve fotoğraf makinesine nasıl bir fatura kesildi? Örneğin adedi, markası, modeli, çapı objektifi falan filan bütün bunları kim teslim aldı? Daha sonra belediyeye gelince bu demirbaşlar kullanacak arkadaşa bir teslim, tesellüm tutanağı ile teslim edildi mi? O arkadaş görevden ayrılıp Ünye’ye giderken ondan yine bir devir teslim tutanağı ile markası, modeli, seri numarası ve adedini yazan devir eden-devir alan diye bir tesellüm tutanağı alındı mı? O arada Ünye’ye giden arkadaşın boşluğunu doldurmak için görevlendirilen belediye personeli arkadaşa imza karşılığı teslim edildi mi? Daha sonra onun yerine basın görevlisi diye belediyeye alınan Hakan Koç’a göreve başladığında aynı tutanakta yazan demir başları teslim ettiniz mi? Eğer sistem böyle çalıştıysa ve Hakan kardeşim şimdi bu teslim tutanağında adedi, cinsi, modeli, markası yazılı fotoğraf makinesini teslim edemiyorsa amirleri tarafından hesap da ona soruluyorsa başkanın onun için savcılığa suç duyurunda bulunulması gerekmez mi?

Duyduğuma göre o zaman alınan asıl makine yani Nikon D5100 marka fotoğraf makinesi yerine, çalışmayan ömrünü doldurmuş bir fotoğraf makinesi bırakılarak olması gereken fotoğraf makinesi buhar olup uçtu mu? Kimsenin farkına varmadığı bu eksiklik bir cingöz tarafından ona mı yüklenilmeye çalışılıyor? Yoksa yerine getiremediğiniz eksik devir teslim işlemlerinin sorumluluğunu ona mı yüklemeye çalışıyorsunuz? Onu da bilmiyorum.

Sakın yanlış anlamayın. Ben kimseyi hedef göstermeye çalışmıyorum. Bunlar benim sadece sizlere sormak istediğim masumane sorularım. Yok öyle olmadı iş senin bildiğin gibi değil diyorsanız hazır müfettişiniz de buradayken o zaman kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmanız gerekmiyor mu? Yoksa bu bir işi bırakıp git baskısı mı, caydırma baskısı mı? Birileri çıkıp açıklasın aksi halde belediyeden kaybolduğunu iddia ettiğiniz fotoğraf makinesi ile ilgili hangi amir müdür sorumluysa onun hesap vermesi gerekmez mi diye sormak lazım. Sizce de öyle değil mi sayın amirlerim?

Sözlerim arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar