VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]om

reader

KAYMAKAM DEMİR SORGULANDI MI?

Tam bir ay önce, bir gece ansızın Türkiye’ye kabus yaşatan FETÖ ve yandaşları aramızdan ayıklanmaya çalışılıyor. Türkiye’nin her yerinden alınan bu kişiler sorguları yapılıyor ve kimisi hapse gidiyor, bazıları da serbest bırakılıyor. Ama bu kapsamda alınan herkes bir şekilde sorgulanıyor. Bunları da ulusal gazete ve tvlerden an be an öğreniyoruz. Fakat ne acı bir gerçektir ki, Ünye’de bu işi yapmamıza rağmen bırakın an ve an bilgi almayı haftada bir kez bile zor bilgi alıyoruz. Bu konuyla ilgili olarak basında görev yapan arkadaşlarla birlik olup eski Kaymakamımız Mustafa Demir’i ziyaret ettik. Bu ziyarette isteklerimizi ve şikayetlerimizi bildirdik. Bize her iki günde bir bilgi geçileceğini söyledi ve ilk gün sadece kaç kişi alındı ve bunlardan kaçı tutuklandı ise sadece sayı verildi. Biz toplantıda isim vermeseniz bile en azından hangi kurumda görev yapanlar açığa alındı onun bilgisinin alınmasını istememize rağmen sadece sayılar geçildi. Bu arada ülke de, diğer bölgelerde tutuklananlar açığa alınanlar bırakın isimlerinin baş harfinin okunmasını tv ve gazetelerde boy boy fotoğrafları yayınlandı ve yayınlanmaya devam ediyor. (Bu arada bir defada savcılıktan toplu bilgi geldi bu 30 gün süre içinde)

Şimdi gelelim asıl meseleye; Ünye’de FETÖ operasyonunda gözaltına alınan veya hapse gönderilen kişiler birileri tarafından korunuyor mu? Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından talimat verilmesine rağmen Ünye’de yakalanan bu kişilerle ilgili basına bilgi verilmesini bırakın, bilgi istememize rağmen alınamadı. 

Açığa alınan Ünye Kaymakamı Mustafa Demir hangi gerekçelerle açığa alındı, sorgusu yapıldı mı? Lojmanı boşalttı mı? Kaymakam Demir Ünye’de üst düzey iş adamlarını koruma altına mı almıştı? Meydanlarda tutulan demokrasi nöbetinde başka cemaatlerin stant kurmasına göz yumdu mu?, görevden alınması gereken kişilere geç müdahale edildiği ve basına zamanında bilgi akışı sağlanmadığı konuları da sorgulama soruları arasında var mı?  

Kurunun yanında yaş da yanmasın diye titizlikle çalışan savcılık ince eleyip sık dokuyor, gerçi isimler yukarıdan geliyor ama olsun. Ünye Belediyesinde de yakında hareketli saatler yaşanacak. Bakalım piyango kimlere vuracak. Yine bu FETÖ operasyonları çerçevesinde iş Milli eğitimde daha ciddi yerlere uzanacağı gözüküyor. Bu saatten sonra herkes korksun veya bildiğini anlatsın yoksa iş işten geçince yandı keten helvam demeyin. Eğer siz birilerini korursanız o koruduğunuz kişi sizi bir saat korumaz bilginiz olsun. Şöyle bir düşünün hep sizden bir şeyler isterdi, istedikleri Allah için mi? Yoksa hoca efendileri için miydi? bir kez daha düşünün sıra size gelmeden.

Türkiye genelinde başlatılan operasyonların şeklide değişmeye başladı ve artık büyük şirketlerde gözetim altına giriyor, bakalım hangi firma kaç para aktarmış, kaç gazetesine abone olmuş hep birlikte göreceğiz. Bu firmalar içinde Ünye’den kaç firma incelemeye alınacak bekleyip göreceğiz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar