VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9437
EURO18.4342
ALTIN1039.2
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

Kazan kaynıyor

Epeydir siyasetin şirazesi kaydı muhalefet muallâkta, iktidar israfta, vatandaşsa vukuatta...
Bir tarafta Ana muhalefetin içi kaynıyor koltuğa oturan kalkmıyor. Bir tarafta bir fidanın güller açan iki dalı biri iyi parti diğeri milliyetçi hareket partisiydi aynı kökenden gelen bu partiler iyi olanına paçayı kaptırmamak adına diğeri “yağmurdan kaçarken doluya tutuldu” desek yeri var.
Bunun böyle olma sebebiyse MHP genel başkanının mevcudiyetini her şeye rağmen devam ettirmek istemesiydi.
İttifak kurduğu iktidar partisi
Hatırlayalım lütfen her türlü milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söylemişti...
Buna rağmen milliyetçi hareket partisinin bu ittifakın içinde olmasıyla olanca değerini, verdiği bütün sözlerini, geçmişini silerek ülke çıkarlarını bahane ederek şimdiki iktidarın gölgesine girerek her şeye rağmen iktidar partisiyle ittifak ettikten sonra bu partinin milliyetçilik kavramı artık sorgulanır hale gelmişti.
İyi parti bu süreçte seçimlerde aldığı oy oranıyla meclise 44 milletvekili soktu, yüzde on oy alarak beş milyon seçmenin güvenini kazanmış oldu. Bu haliyle iyi partinin yedi aylık performansı karşılığında
Cumhurbaşkanı adayı olan iyi partinin genel başkanı Meral Akşener’in yüzde yedilik oy oranıyla seçimi kendi partisin gerisinde bitirmesi kafaları karıştırmıştı.
Seçimin ardından taşlar henüz yerine oturmamıştı ki! iyi partinin bazı aklı karışık vekilleri siyasi nezaket gösterme bahanesiyle tam bir siyasi nankörlük örneği sergilemiş milli olan ve adeta matruşka bebeği gibi içlerinden çıktıkları partinin genel başkanını mecliste karşılarında görünce, kimi iyi partili vekiller elini sıkmış kimide daha da ileri giderek el öpmüş bu durum iyi parti içinde bir huzursuzluğa neden olmuştu...
Doğal olarak bu tablo bir tezatlığı da gözler önüne sermekteydi.
En sert tepki genel başkan Meral Akşener’den geldi."Partimize FETÖ'cü, ipsiz sapsız diyen ve hatta genel başkanın namusuna kadar laf edenlere böyle hürmet göstermek siyasi nezaket değildir. İlkelerimize uymayacaklar derhal gitsinler" dedi ve...
Sonra.! İyi Partinin Genel başkanı Meral Akşener olağanüstü kurultay yapılması kararı aldı.
Hatta bir adım daha ileri giderek aday olmayacağını açıkladı. Bu açıklamanın üzerine Türkiye ayağa kalktı Meral Akşener’e gönül vermiş
İnsanlar yollara düştüler Meral Akşener’in evinin önünde toplandılar. Günlerce süren geri dön ısrarları bile netice vermiyordu, Ta ki kendisine sorulan bir soru üzerine kararından vazgeçti."Bırakıp giderseniz ülkenin çocuklarına, torununuza ne diyeceksiniz?" Bu soru karşısında, "Onlara kıyamam" dedi ve kararından vazgeçti.

Gelelim CHP’nin iç çekişmeli iç meselesine...bu durum aslında tam anlamıyla;
tutarsız,tavizsiz,tahammülsüz, samimiyetsiz bir duruma dönüştü.!
Neden mi? Düşünün şimdi! Yedi seçim kaybetmiş bir parti genel başkanı her seçimin ardından başarılı olduğunu iddia ederek ve bunu bütün parti kurmaylarına kabul ettirerek ve her şeye rağmen bu durum normalmiş gibi yoluna devam ederek partisine, seçmenine ve ülkesine zaman ve güven kaybettirdiği kanısı artmaktaydı.
Bu durum aynı zamanda geçtiğimiz cumhurbaşkanı seçimlerinde CHP genel başkanının cumhurbaşkanlığına aday olmayarak kendine rakip olan Muharrem inceyi aday göstermesi bir başka tartışmayı da gündeme taşımıştı.
Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı ve Muharrem ince partisinin en son seçimden aldığı oydan daha fazla oy alarak CHP’nin içinde kazanın kaynamasına sorulmayan sorgulanmayan ve bir türlü sonuç alınmayan konulara ve bundan kaynaklı tüm birikmiş rahatsızlıkları artık yüksek sesle dile getirilmesine sebep olmuştu.
Bu durum CHP için bir kırılımdı ve bu durumdan rahatsızlık duyan CHP tabanı olağanüstü seçimli kurultay için delegelerden yeter sayısı için imza toplamaya başlamışlardı. tabiri caizse CHP de kazan çömlek patlamıştı artık .!

Muhalif cephe partileri iç meselelerindeki bu karmaşık durumları yaşarken ülkenin gerçek gündeminde kazan iyice kaynamaya devam ediyor.
Ekonomi kırmızı alarm veriyor, dış siyaset sorun ihtiva ediyor her gün yeni zamlar geliyor ve banka faizleri yükseliyor.
Sonuç:
istikrar var, istihdam yok
İssizlik var, iş yok
geçim sıkıntısı var, paranın değeri yok
Gider çok, gelir yok
Borç çok, ödeme gücü yok
Her şey çok, alım gücü yok
Yol çok,
Yatırım çok
Yardım çok
Milletin cebinde Türk parasının değeri yok.
Velhasıl bu bütün sorunları çözecek olan siyaset;
Onlarda da laf çok ama icraat yok.!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar