VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hüseyin Ağaoğlu

Hüseyin Ağaoğlu

Mail: [email protected]

reader

Kazanan demokrasi olsun

İyi parti ordu birinci olağan il kurultayı pazar günü yapıldı.
İyiler ve cesurlar hareketi olarak siyasi arenaya çıkan İyi Parti, Ordu’da olağan kurultayını iki aday, iki liste bir ortak idealle ve demokrasiye olan inancın şuuruyla, bir alternatif tercih olması adına hazirûn delegelerinin huzurun da il başkanlığına aday olarak çıktılar.
Yoğun ilginin olduğu kurultaya izleyici olarak gelen misafirler salonu doldurdular.
Coşkunun ön planda olduğu bu atmosferde, adaylar konuşmalarını yaparak ve kendilerini tanıtarak iyi partinin iyi bir Türkiye ideali ile var olduğunu, bu anlamda bu bayrağı orduda temsil etmek adına aday olduklarını, yaptıkları konuşmaların da  ifade ederek, hazirûn delegelerinin tercihen oylarına talip olduklarını bir kez daha ilan ettiler.
Her iki adayda; Sayın Tevfik Karabulut ve Sayın Mahmut Akyol...
Ordu’nun iyi olması için Türkiye’nin iyi olması için yılmadan çalışacaklarına söz verdiler.
Türkiye’de yeni bir sesin yeni bir yolun hem habercisi hem de yolcusuydular, iyiler kazanacak sloganı bu yolda yürüyenlerin kararlı tavırları ve birbirine yoldaş almaya hazır insanların dik duruşları bu kurultaya damgasını vurdu.
Ordu il teşkilatını ilk kurultayı olması sebebiyle iki aday ve iki liste ile seçime gidilmesi belki de bu anlamda bir ilkti, netice itibariyle adaylar ve listeleri hazirûnun karşısındaydılar.
Bu durum; siyasi partilerin genelde pek tercihinde olan, olası bir durum değildi. Çünkü siyasetin devamlılık esasına bağlı bir yapısı vardı ve kazanmak bu devamlılığın en büyük şartıydı.
Öyleyse bir kurultayda iki listeli bir seçim riskti ve illaki bir kazanacak diğeri kaybedecekti...
Aynı zaman da bu hamle demokratik havanın teneffüs edilebilmesi adına çok önemli bir adımdı.
Bu adımla beraber gerçekleştirilen ordu il başkanlığı seçimi sonuç olarak her iki adayında Türkiye siyaseti ve demokrasinin gelişmesi açısından kazanım sağladığı önemli bir sonuçtur...
Bu sonuç cesaretin bir sonucudur,
Bu sonuç risk alabilmenin bir sonucudur,
Bu sonuç demokrasiyi işletebilmenin bir sonucudur.
Siyaset ülke geleceği adına önem arz eden bir kurum, bu kurumun en önemli işlevi; esası içinde barındıra bilmesidir... Bu esas bütündür bu bütün ise bir ülkenin geleceğine dair söylenecek sözlerin, atılacak adımların, yapılacak icraatların, alınacak olan kararların kimin adına ve hangi maksatla yapıldığını bütünüyle ortaya koyabilme esasına dayalı olması adına önem arz eden bir meseledir...
Bu mesele; hakkıyla yerine getirilmediğinde anti demokratik bir içeriğe bürünür ki buda o ülkeye yapılacak en büyük yanlıştır haksızlıktır.
Tek hakikat; Halkın hakkını... Hukukun hâkimiyetini...
Yanlışın karşısın da doğruyu söyleye bilmeyi...
Her şartta ve koşulda ülkenin istikbalini düşünerek hareket edebilmeyi bilmemiz gerektiğidir.
Seçim bir tercihtir, bu tercih doğruysa bütün yanlışlıkları düzeltir...
Bu anlamda zaman, en iyi gözlemcidir ve bu gözlem sonucu tercihin doğru ya da yanlış olduğu mutlaka daha iyi anlaşılacaktır.
Bu seçimin ordumuza hayırlar getirmesi dileğiyle iyi parti ordu il yönetimini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar