Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Kent Ödülleri

Güzel Ordu Kültür Sanat Derneği’nin “2019 KENT ÖDÜLLERİ” Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde (OKSM) yapılan etkinlikle sahiplerini buldu. Ordu Olay’ın “EN İYİ MARKA” ödülünü (gazetenin en yaşlı çalışanı) Oruç Rüştü Baş,  Gazeteci/TRT Spor Yorumcusu Sayın Zeki Çol’un elinden aldı.

***

Kısa bir teşekkür konuşması için kürsüye davet edildik. Dilimizin döndüğü kadar “Marka”  ya da “EN İYİ MARKA” nasıl olunur?

Başkalarının yaptığını yapmayarak, farklılıklarınızla marka olursunuz.

Demek ki bilim ya da kültür/sanat alanında bir başarı ödüle laik görülebilir. Tabii “özgün” bir çalışma yaparsanız bu mümkün.

EN İYİ MARKA ödülünün Ordu Olay’a veriliş gerekçesinde şunlar yazılı idi:

-“(…) Ordu’nun geçmişine, bugününe ve geleceğine sahip çıkıp TOPLUMSAL MUHALEFET OLUŞMASINA öncülük etti. (…) Sosyal, çevresel ve kültürel kampanyalarda halkın sesi ve yüzü oldu.”

Ödüllerin veriliş sonrası, toplu fotoğraf çekimi yapıldı. Gece Ankara Devlet Opera ve Bale Topluluğu sanatçılarının verdiği konserle sona erdi.

 ***

Ödül töreni sonrası GÜZEL ORDU KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ nedir, nicedir?

Daha geniş bir bilgi edinmek için küçük bir çalışma yaptım.

Öğrendiklerimi “ayrıntı” köşesinin okurlarıyla paylaşmak istiyorum.

***

GÜZEL ORDU KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ 2016 yılında aralarında CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun da bulunduğu 8 Ordulu hemşerimiz tarafından kuruluyor.

Bugün, derneğin başkanlığını Tevfik Serdar Köksal yürütüyor.

Dernek, çok sesliliğe önem veren bir anlayışla yerel, ulusal ve evrensel değerler ışığında, kültürel, sanatsal, sportif, turistik ve çevresel çalışmalar yapmak, ulusal ve uluslararası düzeyde kabul görecek seviyede ürün ve hizmetler sunarak Ordu’nun kültürel ve sanatsal değerlerini geliştirmek, tanıtılması ve yaşatılmasına katkı sağlamak, kültürel mirasın algılanması, kayda geçirilmesi ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde geliştirilerek aktarılmasına destek vermek, tarihi, coğrafi ve kültürel güzelliklerinin yurt içinde ve yurt dışında tanıtılmasına yardımcı olmak,  gençleri, engellileri ve her yaştaki insanı spor yapmaya teşvik etmek, gençleri bu alanlarda desteklemek, ihtiyacı olan başarılı gençlerin eğitimlerine katkı sağlayacak burslar temin etmek, sosyal sorumluluk ve sosyal girişimcilik alanında sürdürülebilir işler yapmak, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlarla işbirliği yaparak, sanatın gücü ile toplumsal barışın ve huzurun sağlanmasına katkıda bulunmak amacı ile kurulmuştur.”

Yazışma adresi: GÜZEL ORDU KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ

 İzzet Paşa Mah. Yeni Yol Caddesi No: 3 Kat 2, NUROL TOWER Şişli/ İstanbul

Destekleriniz için www.gzlordu.org

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar