VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: h[email protected]

reader

Keşke bakanlarımız olmasaydı!

Niye mi böyle söyledim? Şöyle bir hafızalarımızı yoklayalım. 1983 yıllarında ANAP ile başlayan (Benim Bildiğim) Ünye’nin tüm hükümetlerde en üst düzeyde hep Bakan çıkarttık. Hep Ankara’da bir dayımız oldu. Bize bir şey söyleseler hemen seni dayıma söylerim haritan yer beğen derdik. Veya dayı benim şu işim var onu halledelim, falanca kişi falanca yere yerleşecek deyip durduk. Diğer yerler Milletvekilleri sayesinde istediklerini fazlasıyla aldılar. Peki biz almadık mı? Bizde aldık tabi ama devletin her yere yaptığı işi bizde zamanı gelince aldık.

Şimdi şöyle bir hafızalarımızı yoklayalım sayın Bakanımız Şükrü Yürür neler yaptı, Ünye limanı, hava alanı ve en önemlisi çevre yolunu yapmasa da sahilimizi bozdurmadık. Ünye’nin köy yollarının açılmasında büyük emeği var, Ancak  Ünye OSB için en güçlü döneminde maalesef yapamadı.. 

Gelelim rahmetli Refaiddin Şahin’e;  Bakanlığı döneminde Üniversite yerini devrettirerek İktisadi ve idari bilimler fakültemiz oldu, yarı olimpik yüzme havuzu yapacaktı gerçekleştiremedi, oda dönemin güçlü bir bakanıydı OSB yeri için itiraz etti, tarım arazisi dedi olmadı.

İdris Naim Şahin Ak parti iktidarının en güçlü döneminde kılıcın her iki tarafının kestiği yıllarda çevre yolunun hızlanması sağladı ve şuanda kullanıyoruz. Daha bir çok şeyde imzası var, amma velakin OSB yine yok.

Kısa kısa geçiyorum çünkü hafızalarda kalıcı şöyle Ünye’ye yakışır elle tutulur bir şey yok.

Gelelim son bakanımız eski Hükümet sözcümüz şimdiki Kültür ve Turizm bakanımız Prof.Dr Numan Kurtulmuş beye. Numan bey diğer bakanlarımıza göre daha farklı bir kişilik bana göre. Nedenine gelince o yerel siyasetten çok ülke siyasetine maal olmuş bir kişilik, diğer bakanlarımıza benzemiyor, onun için biz onu yerelde yani Ünye’de yaptırımlar olarak fazla bir şey beklemiyoruz. Beklesek de görünen  köy kılavuz istemez. Biz ona projelerimizle gidip, yine biz takip etmemiz gerekiyor. Tıkandığımız yerde ondan yardım istemeliyiz. Ancak biz elimizde ki dosyayı ona bırakıp geliyoruz. Onunda başka bir işi yok o dosyayı gezdirecek. Diyeceksiniz ki onun danışmanları var o yapar, o danışmanlar Ünye’nin hangi işini şimdiye kadar gerçekleştirmişlerde bunu yapacaklar. Aşağıda ki kavga onların işine yarıyor ve kendilerini hemen olayın dışına atıyorlar. Bakın 30 yılı aşkın zaman dan beri beklediğimiz OSB için her şey hala kağıt üzerinde ilerliyor, elini masanın üzerine vuran yok. Dün akşam Ordu milletvekilleri tüm basına sözde müjde verdiler. yazının ilk paragrafında OSB için gelen para Ünye OSB, Fatsa 2. OSB ve Ordu 3. OSB için geldi diyorlar. O milletvekilleri de bizimle dalga geçiyor, bizler balık hafızalıyız ya ondan. Buraya geldiklerinde şimdiye kadar olduğu gibi hep cek cak larla ömrümüz geçti, sonuç hala elde var kocaman bir 0.   

Bence sayın bakanımız Numan Bey, Mustafa Hamarat’ı yanına çağıracak ve diyecek ki aşağıda yani Ünye’de bitmeyen bir kavga var. Önce o kavgayı bir bitir ve ardından tek işin Ünye OSB olacak o işi de hallediyorsun diyecek. Yoksa bizler daha çok bekleriz.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar