Ordu
DOLAR12.369
EURO14.0093
ALTIN713.05
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

Keyfiniz bol olsun gençler

Karşıyaka Spor Tesisleri’nde Kotyoraspor-Perşembspor maçındayım.

Yasa gereği boynuma kartımı taktım ve sahaya girdim.

Sahada basın mensuplarına ayrılan bir alan olmadığı için iki teknik kulübenin arasında bulunan kulübeye oturmak için yöneldim. Ancak protokol diye tabir edeceğimiz hatta protokol tribününde olması gerektiğine inandığımız spor temsilcileri sahanın içersine doluşmuşlar, oturmuşlar kulübeye maç izliyorlar…

Oturacak tribün olmasa diyeceğim ki olabilir, ancak Büyükşehir Belediyesi oraya çok güzel bir tesis kazandırmış. (Darısı Perşembe’nin başına…)

Sahanın kenarında gırgır şamata… Örnek olması gereken spor temsilcileri tamamen vurmuş laçkalığa!

Benim bildiğim saha içerisine sudan başka içecek sokulmazken, bizim spor temsilcilerimize tepsi tepsi çay geliyor. AFİYET OLSUN!

*

Devre arasında oyuncular gerildi. Ortam kimin kime vurduğu belli olmayan bir arbedeye dönüştü. Tansiyon tavan yaptı. Araya giren polisler ve iki kulübün yöneticileri güçlükle ortamı yatıştırdı.

Ordu ASKF Başkanı Mustafa Kılıç da ortamın yatışması için gayret sarf ederken, o kulübede oturan diğer kişiler, tiyatro seyredermiş gibi olayları izledi.

Durumdan vazife çıkaran saha komiseri Metin Kul, sanki olayları biz basın mensupları çıkarmışız gibi faturayı bizlere kesti. Maç başından itibaren bizim saha içerisindeki pozisyonlarımıza takılmayan Metin Bey, bizi kale arkasına gönderdi.

“Bu kimin fikri” diye kendisine sorduğumda, “Buranın sorumlusu benim, benim fikrim” dedi 

“Ben de kale arkasına gitmektense hep tribüne giderim” diyerek tepkimi göstermeye çalıştım.

*

Sayın Metin Kul Efendi, madem oranın sorumlusu sensin, protokolün saha kenarındaki kulübede ne işi var?

Umarım verebileceğin bir cevap vardır.

Demek ki, bize karşı yerine getirdiğin sorumluluğunu başkalarına karşı tam olarak yerine getirmiyorsun ya da taraflı (yandaş) davranıyorsun.

*

Kaldı ki; sanki olacakları önceden biliyormuşçasına maç esnasında Perşembespor’un yedek oyuncularının ve teknik ekibinin bulunduğu kulübeyi neden fotoğrafladın? Bu normal bir prosedür müdür? Her maçta bu olur mu?

Aslında Metin Beyden tek istediğim şu alt tarafta bulunan fotoğrafı açıklamasıdır…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar