Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

reader

KİME NASIL YAPILDI

Hükümet tarafından Bayram öncesi “Pandemi Sosyal Desteği” adı altında yapılan yardım kime nasıl neye göre yapıldı biri anlatsın. Bayram öncesi Perşembe’de  sohbet konusu hep bu oldu. Tahminim diğer ilçelerde de aynı olmuştur.

Bilindiği üzere söz konusu yardımı alabilmek için E-Devlet sistemine girip yardım talebinizi yapıyorsunuz. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Sıkıntı bu yardımın kimlere dağıtıldığı. Ne hikmetse yardım alanların %90 ‘nı yardıma ihtiyacı olmayan iktidar partililer olduğu şikayetlerden anlaşılıyor.

Konuyu önüme çıkan tanıdığım muhtarlardan sordum soruşturdum onlar; söz konusu listeden dolayı  sıkıntılı. Bizler zan altındayız insanlar bu listeyi bizim yaptığımızı düşünüyor  kimse de açıklama yapmıyor  üç katlı evi ve kapısında arabası olanlar bile bu yardımı aldılar diye yakınıyorlar.

Sonuçta konu komşu bir birini takip ediyor. Yardım parasını dağıtan görevliler ellerindeki listelerle muhtarlara geliyorlar. Muhtarlar listedeki insanlara telefon edip pandemiden dolayı Sosyal Destek Yardım paranız var diye ya muhtarlığa davet ediyor ya da evi yakın olanlara evinde ödeme yapılıyor diyorlar.  Ardından gerçek ihtiyacı olan komşu başlıyor saydırmaya.  Yazık yazık diyor esas yardıma muhtaç benim diye basıyor sinkafı durum bu…

Bize sormak düşüyor bu yardım  kimlere nasıl dağıtıldı bu listeyi kim gördü kim inceledi bu kadar tesadüf olur mu? “Muhtarlardan Soru “patatesin soğanın listesinde olmayanlar neden bu listedeler diye düşünmeden kendimi alamıyorum diyorlar. Sözüm Yazım Arif Olana. Arif Olan Anlar

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar