Ordu
DOLAR18.8094
EURO20.5523
ALTIN1158.6
Mehmet ŞEKEROĞLU

Mehmet ŞEKEROĞLU

Mail: [email protected]

KLAUS SCHWAB’LA ALİ BABACAN NEREDE BULUŞTU?

Klaus Schwab, Dünya Ekonomik Forumu (WEF: World Economic Forum) adını taşıyan „örgüt“ün kurucusu ve başkanıdır. Dünyanın en zenginlerinin, dolayısıyla dünyayı arka planda asıl yönetenlerin  İş dünyasındaki, siyasetteki ve bürokrasideki temsilcileri, geçtiğimiz hafta içinde (16-20 Ocak 2023) Davos’ta buluştu. Buluşmayı finanse eden 1000 küsür büyük WEF üylesi şirketin yanısıra, 120 tane de „stratejik partner“ bir araya geldi orada.    

Bu buluşmanın üç amacı olduğunu beyan etti „örgüt“:

  1. Yapay akıl;
  2. İklim değişikliği;
  3. Sanal evren/ kurgusal gerçeklik (metaverse).

Konunun ilginç yanı, „örgüt“ün asıl büyük amacının, yani tüm insanlığın köle haline getirilmesi sonucunu doğuracak olan planının dışa vurulmamasına büyük özen gösterilmesiydi: Global Çete’nin gizli gündeminde, GLOBAL FİNANS SİSTEMİ‘nin yeniden şekillendirilmesi konusu var, zira.

Bundan önceki iki yazımda da kısaca değindiğim gibi, dünyayı gerçekten yöneten egemenlerin temsilcisi olan WEF, „Digital Merkez Bankası Parası“nı tüm insanlığın önüne ekonomik çöküşün tek alternatifi olarak koymak istemektedir. 1971’den beri karşılıksız basılan Dolar’ın artık kurtarılması mümkün değildir. Onun yerine, bütün insanlara verilecek „digital para“ geçirilecektir. Bunun için, globalci çete, üç „düşman“ına savaş açmıştır: 1. Vatandaşlarını korumakta ısrar eden ve böylece ayak bağı olan Ulus Devlet‘e; 2. Orta sınıf‘a; 3. Kripto para‘ya.

Klaus Schwab ve avanesi, yani dünya nüfusunun yüzde birini bile oluşturmayan zengin seçkinlerin temsilcileri, kendilerini bir çeşit „Tanrı“ yerine koyma küstahlığı içinde hareket etmekte, bunu yaparken de „dünyaya karşı sorumluyuz!“ gibi yalancı bir ideolojiyle insanları aldatmaya çalışmaktadırlar. 

Klaus Schwab’ın “örgüt”ü, 20-30 senedir dünyanın (Avrupa da dahil) bir çok ülkesinde bugün yönetici konumundaki kişileri bir çeşit “devşirme” metoduyla yetiştirmektedir. (İnternete girip bunların kimler olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz!). Kendisi, görünüşte (psoydo) kominist, ama gerçekte kapitalist/ emperyalist Çin, ta 1970’li yıllardan beri Klaus Schwab’ın WEF’iyle çok DERİN bir işbirliği içindedir. Schwab’ın devşirip yetiştirdiği “The Young Global Leaders“ler arasında, Çin’de söz sahibi olan birçok lider/ iş insanı/ bürokrat da vardır. Bu Globalist Çete, Davos dışında da dünyanın çeşitli yerlerinde, kamuoyuna kapalı toplantılar düzenlemektedir. Sakın şaşırmayın, sıkı durun: Klaus Schwab başkanlığındaki WEF’in sommer (yaz)  toplantıları, Çin‘in Dalianveya Tianjin kentlerinde yapılmaktadır.„Tanrı’nın yeryüzündeki temsilcileri“, o toplantılarda,hangi hastalığın veya çevre sorununun dünyayı tehdit ettiğine; insanlığın ne kadarının dünyanın hangi bölgesinde yaşamayı sürdürebileceğine; neredeki insanların savaşla, hastalıkla/ salgınla, kıtlıkla… mücadele ettirileceğine; digital paranın önce nerelerde yürürlüğe sokulacağına ve kimlerin ne kadar paraya sahip olabileceğine… yani, tüm insanlığı ilgilendiren konular üzerine planlar yapmaktadır. Schwab, tam p(l)andemi döneminde yayınladığı „Büyük Sıfırlama“ („The great reset“) adlı kitabında bu planların önemli bir kısmı hakkında ipuçlarını vermekte bir sakınca görmemiştir. Orta sınıfın mallarının ve parasının „sıfırlanması“ da dahil. (Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye örneğinde de görüldüğü gibi, bu plan tıkır tıkır işlemekte!).

*

Bir makalenin hacmini aşmaya başladım! Başlığa koyduğum, KLAUS SCHWAB’LA ALİ BABACAN NEREDE BULUŞTU? sorusunu cevaplamadan yazıyı bitirmeyeceğim tabii ki: Cevap şu:

Dünya Ekonomik Forumu’nun, bazıları kamuoyundan ısrarla gizlenen, bütün insanlıkla ilgili „Tanrıvari“ (!) kararlar aldığı toplantılarınnın yapıldığı Davos’ta buluştular!

***

KÖR NOKTA KÖŞESİ:

  1. Güya „Çevre kirliliği“ (CO2) sorununun (da) konuşulduğu Davos’a, 1.040 MENSUP (!) özel uçağıyla gitti!
  2. Ali Babacan; Cumhuriyet’ten Barış Terkoğlu’nun ve CNN Türk (eski) Ekonomi Müdürü, yeni Halk TV’li Emin Çapa’nın sürekli konuşmacı oldukları ve Şirin Payzın'ın yönettiği Halk-TV programına Davos’tan katıldı… Yorumsuz… https://www.youtube.com/watch?v=mLrRy7iJN9I

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar