Ordu
DOLAR13.4064
EURO15.2338
ALTIN765.68
Arif KALAFAT

Arif KALAFAT

Mail: [email protected]

KOMANDO TABURU

Hani derler ya “Tüfek icat oldu, mertlik bozuldu” diye.  Bu sosyal medya çıkalı ortalığı yalan yanlış haberler aldı götürüyor. Akşamdan yaz, sabah olmadı sil ama biz yazılı basın bunu yapamıyoruz. Bizim haberlerimizde dayanak ve delil şart. Hele siyasi haberlerde kirlilik adam boyu.

***

Geçenlerde sosyal medyada sitesi olan arkadaşlardan bazıları Perşembe’de 14 yaşında bir kız için hap içip İntihar etti diye haber yazdılar.  El insaf bu kız bir kere hap içmemiş, bileklerini kesmeye çalışmış. Oda diken yarası kadar kalmış. Yok yoğun bakımda imiş daha neler neler...

***

Diğer bayan arkadaş da haber yapıyorum diye işin içine etmiş. Perşembe’deki komando taburunu ve tarihçesini  yazmış. Kaynak kim yok! Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ziyaret fotoğrafını  belediyenin sitesinden al, sitende kullan al sana haber öyle mi?  Bu yalan yanlış habere kim kızar, kim küser  öyle bir düşünce yok.  Bir emekli asker arkadaşta altına yorum yazmış: Belediye ve halk bu işe sahip çıksın. Sevgili arkadaşlar bu işin belediye ile bir ilişkisi yok! Ne olur durumdan vazife çıkarmayalım. Eli  kalem tutan sosyal medyada bir site oluşturanlar ha bire yazıyor. Sorsan memlekete hizmet ediyorlar. Vay canına hizmet  mi ?  Bırakın bu işleri sizin derdiniz kendinizi medyatik hale getirmek.

***

Böyle resmî haber yaparken kesin kaynak şart. Karşınızda muhatap Askeriye. Sakın  baltayı taşa vurmayın. Üzgünüm ama sizin işiniz memlekete hizmet olmuyor. Hizmet falan fasarya. Bilmeden, farkında olmadan insanlara, kurumlara ve Perşembe’ye zarar veriyorsunuz. Bakın kıvırmaya gerek yok işin doğusu şu: Perşembe’ye taşınma kararı alınan Fatsa’daki Komando Taburu mutlaka buraya gelecek ve ilçemize sosyal ve ekonomik yönden çok faydalı olacak. Bunu hepimiz biliyoruz.  Sahildeki hava radar lojmanlarının olduğu 50 dönümlük arazinin 28 dönümü komando taburunun. Onlara tahsis edilmiş  durumda. Geri kalan 22 dönüm alan ise kamp alanı falan Hava Radarın kalacak. Anlaşma böyle.

***

Büyük Şehir Belediyesi neden bu işin içinde biliyor musunuz? Fatsa’daki arazi onlara gerekli komando taburunun oradan bir an önce taşınması peşindeler çünkü; komando taburunun içinde bulunduğu alan   “RİSKLİ ALAN “  ilan edilmiş. Perşembeye gelmesi yetkililerce karara bağlanmış. Görüştüğüm kaynaklarım bu kesin diyor. Tabur haberi bu şekilde.

***

Gelelim Hava Radara... Arkadaşlar eskiden aynalar dediğimiz yer.  Bizim için çok hassas bir bölge.  Komando taburunun burasıyla bir ilişkisi olmayacak yok öyle bir şey.  Hava radarın da bir yere falan gittiği yok, gidemez de. Neden mi? Çünkü; bizim hava radarımız son sistem cihazlarla donatılmış. Türkiye’nin, Karadeniz’in, Ordumuzun  ve ilçemiz Perşembe’nin medarı iftiharı  ve gururudur. Biz onlarla onur ve gurur duyuyoruz.  Onlar bizim için hep nöbetteler ve hep öyle olacaklar.  Bu günlerde radarımızın  görüş alanı iyice açılsın diye çevresindeki  ağaçlar kesildi,  etrafı pürü pak oldu. “Türkiye Cumhuriyeti ayakta kaldığı sürece  bu radar burada kalacak” nokta .  Son durum bu.

***

Eyyama  ve asparagas habere gerek yok.  Ha komando taburu ne zaman taşınacak? Çalışmalar devam ediyor. Bizimde gözümüz kulağımız onlarda merak etmeyin.  Durumdan vazife çıkaranlar  ve  sosyal medya, akşama sabaha bir balonda onun için şişirir. Çok sürmez bekleyin ve görün...

 Yazdıklarım arif olana, arif olan anlar.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar