Ordu
DOLAR13.7186
EURO15.5393
ALTIN786.53
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

KONGRE SÜRECİ BİTTİ

Ordu AK Parti’de kongre süreci ilçe kongreleri Akkuş ilçesiyle başlayıp Aybastı ilçe kongresiyle sona erdi. 24 Mart cumartesi günü de yapılan 6. Olağan İl Kongresiyle final yapıldı.

Akkuş, Kabadüz ve Çatalpınar ilçe kongreleri yapıldıktan sonra Büyükşehirlerdeki kongreler ertelendi, bazı dedikodular çıktı. Başta İl Başkanı Uğur Çelenk olmak üzere büyük ilçe başkanları değişecek denildi. Bu Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçe başkanlarını Ak Parti Genel Merkezi adaylarla görüşerek yeni ilçe başkanlarını belirledi.

Ancak bu değişimlerin çoğunda hata yapıldı. Kumru ve Mesudiye gibi halk tarafından destek gören İlçe başkanları görevden alındı. Akkuş, Perşembe, Korgan ve Çamaş gibi ilçe kongrelerinde ikinci liste krizleri yaşandı. Görev yapan divan heyetleri uyduruk bahanelerle görevlerini kötüye kullandı. Özellikle Çamaş kongresinde İl Başkanı Uğur Çelenk’in agresif konuşması tansiyonu daha fazla yükseltti. Belki de bu hakkında çıkan görevden alınacak dedikodularının tepkisiydi.

Cumartesi günü yapılan kongrede tekrar İl Başkanı seçilen Uğur Çelenk eski listedeki 19 kişiyle yoluna devam ederken 30 yeni kişiyle yoluna devam edecek. 2019 yılında 2 önemli seçim olacak. Geçen dönemde 20 belediye seçimini ve genel seçimlerdeki ülke ortalamasının üstünde oy oranı alarak başarılı olan teşkilatın 2019 yılında yapılacak seçimlerdeki oy kayıpları ve kaybedilecek belediye seçimlerinde ilk akla gelecek olan tartışmalı geçen ilçe kongreleri olacak.

 

 Cumartesi günü saat 15:00’de yapılacak Ordu İl Kongresi için Ordu’ya gelecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı görmek için binlerce Ordu’lu yağan yağmura rağmen akşam 17:00’a kadar bekledi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişi gecikince kapalı spor salonu dışında yapılması beklenen miting programı iptal edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 saat rötarla 18:00 gibi Ordu’ya gelebildi. Ordululara bilinen Şehir Hastanesi’nin dışında bir müjdesi olmadı bu anlamda hayal kırıklığına neden oldu.

Samsun’dan uçakla Ordu’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hava muhalefeti nedeniyle tekrar Samsun’a dönüp karayoluyla 3 saat rötarlı Ordu’ya gelebildi. Bir musibet bin nasihatten iyidir atasözündeki gibi umarız Avrupa’da tek olan Ordu-Giresun Havalimanı’ndaki kötü hava şartlarındaki sık yaşanan uçuş iptalleri yada Samsun Çarşamba Havalimanı’na yönlendirme işi umarız son olur. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan umarız gerekli talimatları vererek Ordu ve Giresun halkının yaşadığı bu çile ve sıkıntı son bulur.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar