VAKIF KATILIM
Ordu
DOLAR17.9331
EURO18.4099
ALTIN1039.3
Çetin GÜMÜŞ

Çetin GÜMÜŞ

Mail: [email protected]

reader

KRALDAN ÇOK KRALCI OLMAK

Ak Parti 7.Olağan İl Kongresi yapıldı, Halit Tomakin görevine devam etti. Partiler için kongreler değişim demektir, Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin’de geçen dönem İl Yönetim yürütme kurulunda kendisinin ismini çok yıpratan hatta tekrar başkan adayı gösterilmeme sebeplerinden olacak kişilerle yollarını ayırıp yeni listesiyle tekrar başkan seçildi, kendisine ve yönetimine hayırlı olsun.

İsmi her ne kadar Adalet ve Kalkınma Partisi olsa da ne yazık ki bu tür İl ve İlçe kongre seçimleri yapılırken tek liste ile seçim yapılmasını, olası ikinci aday çıktığında divan tarafından listesinin kabul edilmemesini doğru bulmuyorum. Bu yüzden  üyelerine karşı en büyük Adaletsizliği AK Parti yapıyor. İl Başkanlığı adaylığı için eski İl Başkanları Hüseyin Akyol ve Engin Tekintaş’ın da isimleri geçiyordu ancak Ak Parti Genel Merkezi mevcut başkan Halit Tomakin’in İl başkanlığına devam etmesi yönünde karar verdi. Bence aday olmayı düşünen 3 değerli isimde istediği takdirde  listelerini yapıp aday olabilmeliydi, kararı Ak Parti Genel Merkezi  değil partinin delegeleri vermeliydi. Sonuçta delege seçimlerinde mevcut görev yapan İl yönetimi belirleyici oluyor, görevde kaldıkları süre içerisinde seçim olduğunda kendi koltuklarını garantileyecek diyaloğu sağlayamadılarsa o koltukları daha fazla işgal etmelerinin de bir anlamı olmaması gerekir.

Kongrede Ak Parti İl Başkanı Halit Tomakin konuşma yaparken, gazeteci Osman Şahin’in açtığı pankart  ile Kongrenin Divan Başkanlığını yapan Trabzon Milletvekili Karadeniz Bölgesi Ordu İl Koordinatörü Adnan Günnar’ın İl Başkanı Halit Tomakin’e söylediği sözler damga vurdu. Divan Başkanı Adnan Günnar, ‘Sayın Başkanım, istirham ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza, seni şikayet ettirtme beni, tamam daha bir çok konuşmacımız var. İstirham ediyorum, hemen özetleyecek yeteneğe sahipsiniz. Size 30 saniye veriyorum. Hadi bakalım, 30 saniye, süreniz başlamıştır” diyerek AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin’in konuşmasını kısa kesmesini söyledi.

Bunu kongre salonuna girmeden önce Milletvekili Adnan Günnar, tüm konuşmacılara konuşmalarını 5 dakikayı geçmeyecek şekilde ayarlamalarını söylemiş olsaydı bu olay yaşanmamış olabilirdi. İl Başkanı Halit Tomakin, eski bir öğretmen olmasından dolayı nezaketsizlik yapmadı ancak Halit Tomakin’in yerinde başka bir İl Başkanı olsaydı eminim Milletvekili Adnan Günnar’a Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salondaki temsilcisinin İl Başkanı olarak kendisinin olduğunu aynı üslup ile hatırlatırdı. Milletvekili Adnan Günnar, haddini aşan uyarıdan dolayı derhal özür dilerdi. Kongreden sonra her ne kadar Milletvekili Adnan Günnar’ın İl Başkanı Halit Tomakin’e şaka yaptığı söylense de hem salonda bulunanlar hem de televizyondan kongreyi takip edenler bunun bir şaka olmadığını çok iyi gördü. Milletvekili Adnan Günnar, kongrede o sırada kraldan çok kralcılık yapmıştır.
 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar