Ordu
DOLAR19.1898
EURO20.9518
ALTIN1221.8
Hamza ALP

Hamza ALP

Mail: [email protected]

KÜS VEKİLLER İSTEMİYORUZ

Seçimlere sayılı günler kaldı ancak daha aday adayları gündeme düşmedi. Tabii bir iki isimler var ama daha heyecanlı vekiller bekliyoruz. Şimdiye kadar yapılan seçimlerde özellikle iktidar partisi ve ana muhalefet partilerinde aday adayları nerdeyse sıraya girerlerdi. Tabi sıralama önemliydi ama yine herkes safım belli olsun diye partime katkım olsun diye aday adaylıklarını açıklarlardı.

Şimdilerde iş tersine döndü, aday adayları eğer yerim kesin olursa aday adayı olurum yoksa şimdiden isim açıklamayayım diyor. Neden çekiniyorlar onu anlamış değilim, anladığım tek şey acaba iktidar partisinin gücü mü azalıyor. Gelinen ekonomik koşullar onları damı etkilediği için harcama yapmayalım mantığı hasıl oldu bende.

Yine bana göre en önemlisi seçilecek olan vekiller ne olursunuz birbirinize küsmeyin, memleket için bir şeyler yapın yalandan yere gülücükler saçmayın. Mesela en son Ordu’ya Ak Parti Genel Başkan Vekili hemşerimiz geldi yanında hangi vekiller vardı. Bakıyorum diğer şehirlere gittiğinde yanında oranın vekilleri var ancak burada vekiller yok. Bu kavga niye acaba, hani sizler seçilirken memleketinize hizmet aşkıyla yanıp tutuşuyordunuz, hani sorunları çözmek için elinizden geleni yapacaktınız. Bakıyorum herkes birbirlerinin kuyusunu kazıyor. Birisi ayakkabı yalarım ben yine sıraya girerim diyor, diğeri ben Ankara’yı iyi bilirim diyor, diğeri Ordu ile çalışmaya her zaman varım, gidip dolaşıyorum sorunlara çözüm bulmaya çalışıyorum yeter ki bana talep gelsin diyor.

Her kes bir telden çalıyor, birlikte bir hareket yok. İşte bu yüzden iktidar da olan partinin aday adaylarına baktığımız da şuana kadar elin parmakları kadar bile yok. Aday adaylığı sadece sahil kenardaki ilçelerde 15 veya 20 olurdu, yeküne vurduğunuzda da yarış bayağı kızışırdı. Fakat şimdi sadece Ordu ilinde bu kadar aday adayı yok. Peki neden az önce söyledim demek ki onlarda partilerinin durumuna güvenemiyorlar. Acabalarla ilerlemek yerine bence yine herkes safını belli etmeli ama nafile. Mesela gelelim Ünye ilçemize adı geçen diyorum daha adayım demedi ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, aday adayı olmak için neyi bekliyor, aday adayı olacaksın ki Ankara senin adaylığını bilsin, yok ben Ankara’da ki büyükler ile istişare yapıyorum daha sonuç gelmedi diyor ki aday adaylığını açıklamıyor. Bence kesin olsun istiyor çünkü istifa ederse ilçe başkanlığı elinden gider de o yüzden Ankara’dan bir işaret bekliyor.

Diğer taraftan hani Ak partinin iş adamları yok mu veya Ünye’den kimse vekil olmak istemiyor mu anlamış değilim. Gerçi onlarda haklı şimdiler de vekil olmak eskisi gibi cazip değil, sadece vekil oluyorsun o kadar. Memleket için bir şey yapmak istesen hangi bakanlığın yolunu tutup o bakanlıktan işini gördüreceksin. Bunu şunun için yazdım şimdi ki vekiller özellikle iktidar vekilleri mensubu olduğunuz yörenin bir işini çözdürmek için bakanla görüşmemiz neredeyse aylar alıyor diyorlar o yüzden diyorum. Ankara’yı ve bakanlıkları iyi tanımak gerekiyor.

Gelelim aday adayları kulislerine; Ak partide daha önce vekillik yapmış şimdilerde Ak Parti genel sekreter yardımcısı Mustafa Hamarat yeniden aday olup Ordu’nun abisi olmak istiyor, Ankara’da Ordulu iş insanı Metin Pile, yine Ankara’da bürokrat olan Hakim Ayhan Cürebal, Halit Tomakin, Kenan Selim Argan, Ali Osman Tobay, Neşe Akgül Tiyaloğlu, Av.İrfan Özgen, Hamide Aydemir Demir, Sezai Uçarmak, Ali Akdoğan, Hüseyin Akyol, Sait İnan gibi isimlerin adı geçiyor.

MHP: Naci Şanlıtürk, Murat Kaçak, Yusuf Ziya Karataş, Nedim Can. 

CHP: Atila Şahin, Günay Musabaşoğlu, Kemal Maral, Osman Güngör, İsa Yazıcı, Haluk Murat Poyraz, Bahadır Baş.

İyi Parti: Ferhat Çakıroğlu, Ekrem Şentürk, Tevfik Karabulut, Mahmut Akyol, Onur Şahin, Eda Doruk Çivici, Faruk Korkmaz, Rıdvan Yalçın.

 

Saadet Partisi: İdris Naim Şahin.

Deva Partisi : İrfan Tosun.

Yeniden Refah Partisi : Adem Ağca.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar