Ordu
DOLAR16.192
EURO17.4658
ALTIN965.28
O.Rüştü BAŞ

O.Rüştü BAŞ

Mail: [email protected]

reader

Kutsalı yaşatmak haktır

Biliyorum, susmak suça ortak olmaktır. Son bir haftayı, hastane hastane dolaşarak geçirdim. Teşhis çok önceden konulmuştu. Tedavi şekli nasıl olacaktı? İlaçlı tedaviye devam mı, yoksa ameliyat masasına yatıp, kökten kesip atmak mı? Her ne ise bugün karar verilecek...

Böyle bir giriş, sorumluluğu azaltabilir mi? Ceren Özdemir katledildiği gün herkes konuştu. Adalet bakanı, içişleri bakanı yeni arayışlara gireceklerini söyledi. TBMM başkanı, suç ve ceza infaz sisteminde yeni bir düzenleme şart dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özdemir ailesini telefonla arayarak taziyelerini bildirdi.

Hukukçular Cumhurbaşkanlığı KHK’siyle kapalı cezaevinde 1 yıl yatıp, kalan 9 yılını açık cezaevlerinde geçiren suç makinelerinin kaçının şu an firarda olduğunun bilinmediğini söyledi.

Tabii medya da “Kadına Şiddeti Kınayan” haber, yazı, fotoğraflarla Ceren’in katlini Türkiye geneline taşıdı. Şunu biliyoruz:

Ceren, şu an itibariyle hepimizin bir parçası, kardeşi, evladı. Ceren’in 21. yaş gününde hepimiz bir arada, ailesi ve arkadaşlarıyla birlikteydik.

***

Tabii “Kadına Şiddeti Önleme Platformu” sokakta, şiddeti kınıyor! Polis, şiddeti kınayanları şiddet kullanarak dağıtmaya çalışıyor.

Hepsi hepsi gözlerimiz önünde cereyan ediyor...

Çaresizlik, adalet arayışı bu ülkede ne kadar da zor?

Bu da geçer; geçer ama deler de geçer.

 İnsanlığımızı, inandıklarımızı alır da geçer.

***

Ceren, 21 yaşında ve aramızda... Ceren Özdemir adını yaşatmak da elimizde...

Bunu kalıcı kılmak için ne yapabiliriz?

Üniversite, Büyükşehir Belediyesi bir an önce harekete geçmeli...

 “Ceren Özdemir Güzel Sanatlar Fakültesi” ya da “OBKT Ceren Özdemir Sahnesi” gibi kalıcı arayışlara girmelidir.

Yaşam kutsalımızsa; kutsalı yaşatmak da haktır.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar