Ordu
DOLAR16.1253
EURO17.2674
ALTIN964.07
Gökhan ŞAHİN

Gökhan ŞAHİN

Mail: [email protected]

reader

MALİYEDEN KORONA ALARMI!

Devletimizin ve  Sağlık Bakanlığımızın  Çin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi (Ulusal Salgın) olarak nitelendirilen koronavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbir ve çalışmalar tüm dünyaya örnek olacak seviyededir.
 

17/03/2020 tarihinde maliye Yıllık Gelir vergisi beyanname verilme süresini 1 ay uzatarak 30 Nisan 2020 tarihine erteledi. Yıllık Gelir Vergisi 30Nisan 2020 verilecek ve ödenecek.Son derece doğru bir karar.

Ancak; Maliyeye verilen beyanname sadece Gelir vergisinden ibaret değil.KDV,MUHTASAR,SGK,DAMGA VERGİSİ,BA-BS gibi bir aylık dönemde verilmesi gereken beyan ve bildirimler var.

Peki bunlar ne olacak?

Özellikle Mali müşavirlik ofislerine gelen evrakların dolaşım hızını düşündüğünüz de  virüsün yayılma riskinin ne olduğunu düşünemiyorum bile. Ofislere Gelen evrakların dezenfektesini  sağlamak sanırım imkansız.

O halde; ACİLEN  Mali Müşavirlik, Yeminli Mali müşavirlik ofislerinde üretilen yukarıdaki beyan ve bildirimlerin de verilme sürelerinin uzatılması FARZ olmuştur.

Yapılan ve alınan tüm önlemleri destekliyor, takdirle karşılıyor olmakla beraber yukarıdaki ifade ettiğim tedbirlerinde bir an evvel alınması gerektiğini belirterek ,Sağlıklı Koronasız günler diliyorum. Mali Müşavir Gökhan ŞAHİN

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar